Letoviska ostrova Kefalonia

Karavomylos - ostrov Kefalonia

Pitoreskní rybářská vesnička se nachází ve východní části ostrova, asi 28 km od hlavního města Argostoli. Pro návštěvníky je místo atraktivní díky nedalekým přírodním památkám, přesto se však řadí mezi klidnější letoviska. Leží v blízkosti města Sami.

Kefalonia, Karavomylos na mapě Google maps

K místním oblíbeným a vyhledávaným přírodním lokalitám patří jednoznačně krápníkové jeskyně Drogarates a jeskyně Melissani, v jejímž nitru se ukrývá i podzemní jezero. Samotné letovisko Karavomylos není zasaženo masovou turistikou, vesnice si žije vlastním poklidným životem. V centru naleznete několik taveren, restaurací a barů. Chcete-li okusit živější zábavu, vydejte se do asi kilometr vzdáleného města Sami, třetího největšího města Kefalonie.

Místní pláž tvoří jemňoučké oblázky a chrání ji stromy eukalyptu. Pláž spadá do oblasti zdejšího vyhlášeného kempu, který tu funguje už 35 let a je plně vybaven. Můžete zde vidět i vzácný přírodní úkaz, kdy se mořská voda z oblasti Kathavotres, v Lassi (poblíž v hlavního města Argostoli) pod zemí dostává až sem, do 30 km vzdálené vesnice Karavomylos. Dříve dokonce poháněla i dva zdejší vodní mlýny. Nedaleko vesnice se nacházejí pozůstatky města Stará Vlachata, poničeného zemětřesením v roce 1953. Konává se tu hudební festival s názvem "Saristra" podle stejnojmenného náměstí, kde se pořádá.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám