Výlety na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Výlety -Hora Pantokrátoras (Pantokrator)

Hora Pantokrátoras (Pantokrator) - ostrov Korfu

Klášter Pantokrator

Hora Pantokrátoras (Pantokrator)

Hora Pantokrator se nachází v severovýchodní části vnitrozemí řeckého ostrova Korfu, cca 30 km severně od hlavního města Korfu (Kerkyra). Pantokrator je nejvyšší hora ostrova (cca 906 m nad mořem) a na jejím vrcholku stojí klášter ze 14. století. Za svůj výšlap nahoru budete odměněni nádherným výhledem po okolí.

Korfu, Hora Pantokrátoras (Pantokrator) na mapě Google maps

Na vrchol hory vede velké množství různých pěších i asfaltových cest, můžete se tam tedy dostat i autem nebo na motorce. Některé cesty však nemusí být kvalitní a mohly by být nebezpečné pro vaše (zpravidla vypůjčené) auto. Jako nejlepší variantu tedy hodnotíme cestu, která vede přes letovisko Pirgi a dále skrze vysokohorské, tradiční řecké vesničky Spartilas a Strinilas. Ve vesničkách stojí za to udělat si přestávku, obě si projít a nasát pravou starořeckou atmosféru a ve Strinilasu si vychutnat třeba šálek kávy v malebné taverně, která stojí hned vedle nejstaršího stromu, jehož stáří se odhaduje asi na 350 let.

Na vrcholu hory stojí dnes již nefunkční klášter ze 14. století, zasvěcený Proměnění Páně. Klášter byl v 17. století poničen Turky a zase obnoven do dnešní podoby. Žije tu jeden mnich, který vede i místní malý obchůdek se suvenýry. Klášter slouží jako otevřené muzeum. K vidění tu jsou vzácné mozaiky, fresky a ikony. Z klášteru je přenádherný výhled na moře. Velmi povzbuzující je i to, že i tady funguje malá taverna, nabízející drobné občerstvení.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Tipy na výlety na ostrově Korfu: Hora Pantokrátoras (Pantokrator), Jezero Korission (Korrision), Ostrov Paxos, Ostrov Antipaxos, Pontikonissi (Myší ostrov)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám