Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Spartilas - ostrov Korfu

Spartilas

Malá, typicky řecká vesnice Spartilas se nachází v severovýchodní části vnitrozemí řeckého ostrova Korfu, v podhůří nejvyšší hory Pantokratoras. Leží cca 22 km severozápadně od hlavního města.

Korfu, Spartilas na mapě Google maps

Malebná vesnička Spartilas působí dojmem, že se tu zastavil čas. Svůj původ má již ve středověku a obklopuje ji uklidňující horská příroda, kde lze načerpat energii krátkou i delší procházkou. Nachází se v oblasti, kde se již přestává dařit olivovníkům a kde je hlavním zdrojem obživy pastevectví a pěstování vinné révy.

Ve vesnici funguje několik taveren a kaváren, ve kterých se scházejí místní obyvatelé. Ochutnat tu můžete skvělá řecká i mezinárodní jídla a nápoje a příznivci vín by měli určitě vyzkoušet zdejší lahodná vína.

Díky tomu, že je letovisko Spartilas jednou ze zastávek při cestě na horu Pantokratoras, je i přes svůj prostý vzhled dobře turisticky vybavené. Návštěvníci tu tak mohou využít i služeb několika apartmánů, obchůdků a pošty. I proto, pokud nikam nespěcháte, zdržte se tu třeba přes noc a užijte si trochu toho řeckého horského venkova.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Ano Korakiana, Barbati (Mparmpati), Ipsos, Nissaki, Strinilas

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám