Kréta - další informace

Hlavní strana -Kréta -Ostatní -Letiště Ioannis Daskalogiannis Chania

Letiště Ioannis Daskalogiannis Chania - ostrov Kréta

Letiště Ioannis Daskalogiannis, Letiště Chania

Mezinárodní letiště Ioannis Daskalogiannis se nachází v severozápadní části řeckého ostrova Kréta (na poloostrově Akrotiri) a je druhým největším letištěm Kréty. Leží v blízkosti městečka Chania (cca 13 km), zhruba 146 km západně od hlavního města Heraklion.

Oficiálně je letiště pojmenované po Ioannisu Daskalogiannisovi, krétském rebelovi, který se v 18. století zúčastnil vzpoury proti turecké nadvládě. Mezi místními se mu říká jednoduše "letiště Chania".

Letiště Ioannis Daskalogiannis je druhým největším na Krétě a zároveň patří mezi nejrušnější letiště v Řecku. V letní sezoně slouží početným charterovým letům z celé Evropy, po zbytek roku sem létají především linky z Athén a ostatních řeckých měst. Základnu tu má také letecký dopravce Ryanair.

Původně vojenské letiště uvedlo v roce 1967 do provozu první osobní terminál a od roku 1974 se letiště otevřelo i mezinárodním letům. Dnes funguje letiště jako civilní i vojenské. Letištní terminál je ale poměrně malý a zastaralý, což je cítit především v hlavní turistické sezoně, kdy je letiště citelně přetíženo.

Z Prahy na ostrov Kréta trvá let přibližně 3 hodiny. Po přistání mohou turisté využít autobus, který je zaveze do centra města Chania. Odtud se poté další autobusové linky rozjíždějí do největších a nejznámějších letovisek ostrova.

IATA kód: CHQ

ICAO kód: LGSA

Web: www.chq-airport.gr , www.chania-airport.com , www.ypa.gr

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám