Kréta - další informace

Hlavní strana -Kréta -Ostatní -Letiště Vitsentzos Kornaros Sitia

Letiště Vitsentzos Kornaros Sitia - ostrov Kréta

Letiště Sitia Public, Letiště Vitsentzos Kornaros

Letiště Sitia Public se nachází v severovýchodní části řeckého ostrova Kréta a jedná se spíše o malé komunitní letiště. Leží v oblasti Mponta, v blízkosti městečka Sitia, cca 129 km východně od hlavního města Heraklion.

Oficiálně nese letiště jméno slavného krétského básníka Vitsentza Kornara, který napsal epickou báseň Erotokritos. Jeho alternativním názvem je Municipal Airport of Sitia (doslova "městské letiště Sitia"), mezi místními se mu říká jednoduše "letiště Sitia" a je vzdálené pouhý 1 km od centra města.

Letiště Vitsentzos Kornaros začalo fungovat v červnu 1984, kdy tu přistálo první letadlo, aby otestovalo jeho připravenost. V současnosti je letiště schopné zajistit vnitrozemské i mezinárodní lety, během hlavní turistické sezony tu většinu provozu tvoří charterové linky z Evropy. Stále ale letiště patří mezi ta menší a méně využívaná, což chtějí místní vládní představitelé změnit a odsouhlasili jeho dostavbu a modernizaci.

Z Prahy na ostrov Kréta trvá let přibližně 3 hodiny. Po přistání mohou turisté využít autobus, který je zaveze do centra města Sitia. Odtud se poté další autobusové linky rozjíždějí do největších a nejznámějších letovisek ostrova.

IATA kód: JSH

ICAO kód: LGST

Web: www.ypa.gr

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám