Letoviska ostrova Lefkada

Hlavní strana -Lefkada -Letoviska -Agios Nikitas

Agios Nikitas - ostrov Lefkada

Letovisko Agios Nikitas vyniká křišťálově čistou vodou a pěknou oblázkovo-písčitou pláží. Leží v severozápadní části řeckého ostrova Lefkada, vzdálené asi 13 km od hlavního města a v blízkosti stejnojmenné vesnice Agios Nikitas, která je považována za jednu z nejhezčích rybářských osad na ostrově.

Lefkada, Agios Nikitas na mapě Google maps

V letovisku Agios Nikitas je příroda krásně rozmanitá, jsou tu kopce i údolí, louky a lesy. Podél hlavní silnice najdete mnoho taveren a restaurací a také menších hotelů. Letovisko je oblíbené i kvůli blízkosti nádherných pláží, kam pravidelně vyrážejí taxi-čluny. K návštěvě vám můžeme doporučit hned několik pláží: Pláž Pefkoulie, což je dlouhá pláž plná jemného písku a oblázků. Pláž Milos, jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově, ke které se dostanete procházkou přes kopec oddělující Agios Nikitas od západního pobřeží. Této pláži se také říká pláž zamilovaných, nepříliš snadný přístup bývá zárukou, že nebývá přeplněná. Pláž Porto Katsiki, jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově, obestřená mohutnými skalisky. A v neposlední řadě také pláž Kathisma, řadící se mezi skvosty ostrova Lefkada, neboť ji dekorují zvláštní skalní útvary v okolí.

V blízkosti letoviska Agios Nikitas se nachází klášter Faneromeni (cca 7 km) či zajímavá starobylá vesnička Karya (cca 15 km). Sportovně se vyžít a vyzkoušet si windsurfing či kiteboarding můžete na pláži Agios Ioannis (cca 12 km). Pravidelné autobusové spojení umožňuje návštěvu hlavního města Lefkady.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám