Letoviska ostrova Lefkada

Lazarata - ostrov Lefkada

Letovisko Lazarata se nachází ve severní části vnitrozemí řeckého ostrova Lefkada, jižně od hlavního města, vzdáleného cca 15 km.

Lefkada, Lazarata na mapě Google maps

Letovisku Lazarata dominuje stejnojmenné město, ve kterém se jakoby zastavil čas. Obyvatelé městečka se o své okolí pečlivě starají a udržují toto místo velmi unikátní - zachovávají tradiční vzhled svých domů, atmosféru pitoreskních uliček i náměstí. Letovisko je obklopeno skalnatými útesy, olivovýni hájky, vysokými cypřiši a svěžími horskými scenériemi.

V blízkosti města leží několik oblíbených pláží, např. pláž Pefkoulie (dlouhá pláž plná písku a oblázků), pláž Milos (jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově, této pláži se také říká pláž zamilovaných), pláž Porto Katsiki (krásná pláž obestřená mohutnými skalisky), pláž Kathisma (pláž řadící se mezi skvosty ostrova Lefkada, neboť ji dekorují zvláštní skalní útvary v okolí) nebo pláž Egremni.

Ti, jenž se rozhodli navštívit Lazaretu, by měli zavítat i do dvou významných kostelů Agios Dionisios a Agios Spiridonas, které byly postaveny cca před 150 lety.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám