Letoviska ostrova Lefkada

Nidri - ostrov Lefkada

Nidri

Letovisko Nidri je jedním z největších letovisek na řeckém ostrově Lefkada, velmi rušné místo, které má turistům mnoho co nabídnout. Leží ve východní části ostrova a hlavní město Lefkas je vzdáleno cca 16 km.

Lefkada, Nidri na mapě Google maps

Oblast je tvořena převážně nížinatým terénem, vhodným k pěší turistice a cyklistice. Pláže v letovisku Nidri jsou oblázkové i písčité a moře tu bývá velmi klidné. K odpočinku a relaxování u vody si návštěvníci mohou pronajmout lehátka a slunečníky. Veškerý komfort turistů zajišťuje velké množství hotelů, obchodů, restaurací, taveren, barů a hudebních klubů. Noční život tu je velmi čilý.

Každý den se pořádají výlety lodí na ostrov rodiny Onasissů - Scorpio, nebo třeba okružní plavby kolem celého ostrova Lefkada. Dokonce je možné si přes den vypůjčit menší člun, na který není potřeba žádné speciální oprávnění, a prozkoumat tak okolí na vlastní pěst. V září se tu koná závod plachetnic zvaný Jónská regata. Nidri se stalo domovem pro německého archeologa Wilhelma Dörpfelda, který Lefkadu považoval za Homérovu Ithaku.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám