Letoviska ostrova Lefkada

Nikiana - ostrov Lefkada

Letovisko Nikiana se nachází ve východní části řeckého ostrova Lefkada a je vzdáleno cca 10 km od hlavního města Lefkas. Toto malebné letovisko je rybářským městečkem, tolik typickým pro přímořské oblasti řeckých ostrovů.

Lefkada, Nikiana na mapě Google maps

Krajina je kolem letoviska kopcovitá a umožňuje příjemnou pěší turistiku k vrcholům, ze kterých je zajímavý pohled na okolí. Letovisko Nikiana se v posledních letech rozrostlo a získalo si oblibu u turistů. Pláže tu najdeme jak písčité, tak i kamenité, s nádherně čistým a průzračným mořem přímo vybízejícím k potápění. K dispozici jsou tu turistům lehátka a slunečníky a na některých plážích si můžete vyzkoušet i nějaký z adrenalinových vodních sportů, jako např. windsurfing nebo vodní lyžování.

Letovisko nabízí velké množství ubytovacích zařízení, restaurací a taveren, kde se dá vybírat i ze skvělých rybích specialit a jídel z mořských plodů. Některé bary dokonce pořádají i taneční večery. Samozřejmostí jsou malé obchůdky se základními potravinami a se suvenýry. Toužíte-li po větších nákupních možnostech, vydejte se spíše do hlavního města.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám