Letoviska ostrova Lesbos

Hlavní strana -Lesbos -Letoviska -Skala Kalloni

Skala Kalloni - ostrov Lesbos

Letovisko Skala Kalloni se nachází v oblasti tzv. Kallonského zálivu, cca 3 km od města Kalloni a asi 50 km severozápadně od hlavního města Mytilini. Město Kalloni patří k nejstarším místům na ostrově, jeho existence sahá až do 13. století př. n. l.

Lesbos, Skala Kalloni na mapě Google maps

Dlouhá písečná pláž je klidná a čistá, měří skoro 1 kilometr a k dispozici jsou na ní lehátka. Vyzkoušet si zde můžete vodní sporty, v oblibě mají turisté především windsurfing, nebo si domluvit výlet lodí. Pláž se pyšní průzračně čistým mořem.

Většina hotelů a restaurací leží okolo zálivu. V centru stejnojmenného městečka, na malém náměstíčku objevíme několik dalších obchůdků se suvenýry, kavárny a pekárnu, kde se peče čerstvý chléb.

Oblast Skala Kalloni je významným hnízdištěm tažných ptáků, a proto zde bylo zbudováno i centrum určené k jejich pozorování. Celkově se kolem zálivu nachází zajímavý přírodní ekosystém, tvořený ze solných jam, spleti říček a rákosů, borovic a olivovníků, které ptákům slouží jako přirozené útočiště. Loví se tu známé kallonské sardinky a každý rok v srpnu se dokonce pořádá tzv. festival sardinek spojený s ochutnávkou rybiček, tradičního ouza a k tomu hrající živé řecké hudby a tance.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám