Letoviska ostrova Thassos

Limenaria - ostrov Thassos

Limenaria je druhým největším městem ostrova Thassos, žije tu zhruba 2500 obyvatel. Letovisko se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova, 38 km od hlavního města Limenas (Thassos). Obklopuje ho krásná zelená příroda.

Thassos, Limenaria na mapě Google maps

Limenaria je turistické středisko s písčitými plážemi a přístavem, kde kotví čluny a luxusní i rybářské lodě. Turistům nabízí vše potřebné - mnoho restaurací, hotelů a kaváren, výroben ouza, taveren, barů, různých obchodů a menších tržišť. Lze si zde pronajmout auto nebo motorku. Limenaria  je velmi živým městem, které nikdy nespí, pro svůj noční život je vyhlášená v širokém okolí.

Městská architektura je rozmanitá. Na jedné straně tradiční bílé domky s červenými střechami, které se tu mísí s neoklasicistními moderními budovami. K vidění jsou i pozůstatky původního starověkého osídlení.

Největší pláž Trypiti se nachází 2 km západně od města. Druhým směrem, východně od města, leží menší pláž Metalia, která své jméno získala podle skutečnosti, že se tu v minulosti těžilo železo. Obě jsou převážně písčité, výborně vybavené, s možností občerstvení, lehátky, slunečníky i sprchami. Voda je v této oblasti křišťálově čistá, vstup do moře pozvolný, vhodný tak i pro rodiny s dětmi. Dají se tu provozovat vodní sporty.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám