Letoviska ostrova Thassos

Kinira - ostrov Thassos

Kinira je malá, pitoreskní vesnička s asi 100 stálými obyvateli, postavená v amfiteatrálním stylu na okolních zelených svazích. Leží u moře na východním pobřeží ostrova, 20 km jižně od hlavního města.

Thassos, Kinira na mapě Google maps

Kinira své jméno získala podle blízkého neobydleného ostrova, který leží na dohled od pláže. O vesnici se ve svých spisech zmiňoval i historik a “otec dějepisu” Herodotos. V oblasti se dříve těžilo zlato. Zároveň je i historickým nalezištěm starodávných předmětů.

Pobřeží letoviska je písčité (jižní část), částečně oblázkové (střední část) i místy skalnaté (severní část). Místní pláže jsou vhodné pro rodiny s dětmi, protože mají pozvolný vstup do moře. Voda září čistotou a láká ke koupání. Pláže jsou ale neorganizované a nevybavené, což ocení zejména milovníci klidu a nepřeplněných míst.

Asi 2 km jižně od vesnice se nachází jedna z nejhezčích pláží na ostrově - pláž Paradise s klidnou, křišťálově čistou vodou, vybavená barem s lehátky a slunečníky. Je dostupná i autem po polní cestě, přičemž automobil můžete nechat nedaleko pláže. Jedná se o jedinou nudistickou pláž na ostrově.

V okolí vesnice a podél pláže rostou olivovníky a borovice. V letovisku najdete několik hotelů a apartmánů, obchůdky, malé tržiště a také taverny známé svými mořskými specialitami.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám