Užitečné informace

Hlavní strana -Užitečné informace -Letadlem do Řecka

Letadlem do Řecka

Pár tipů, jak se dostat do Řecka letecky a levně

Letadlem do Řecka

Máte rádi cestování, ale spíš než organizované a často zbytečně drahé dovolené od cestovních kanceláří preferujete trochu dobrodružství a výlet podle vlastních představ? Ušetřit se dá již na cestě samotné. Někdo nechce brát auto, či trávit dlouhou dobu ve vlaku nebo autobusu. Lze tedy cestovat do Řecka letecky a přitom levně?

Máte-li trochu trpělivosti a víte-li, kde hledat, můžete najít poměrně levné letecké spoje minimálně v rámci Evropy. Evropský trh nízkonákladových aerolinek (tzv. lowcost airlines) je bohatý a chce to tedy jen chvíli hledat. Nízkonákladové aerolinky se oproti jiným společnostem liší v tom, že se prvotně platí pouze za transport do vybrané země. Nejsou k dispozici komfortní třídy a i občerstvení se podle libosti platí až na palubě letadla. Každá aerolinka má své internetové stránky, na kterých jsou vypsané lety i několik měsíců dopředu, a které se podle vytíženosti a data mění. Rozdílné jsou i ceny letů mezi různými městy. Lze tak kupříkladu ve stejném období koupit let z Prahy na Korfu za 300 Eur a z Bratislavy na Korfu za 60 Eur apod. Dá se tudíž cestovat poměrně levně.

Nejvyhledávanější evropská nízkonákladová společnost je irská společnost Ryanair (www.ryanair.com), ta podle statistik za rok 2016 přepravila v rámci Evropy nejvíce lidí, a to až 116 miliónů. Dále potom maďarská společnost Wizz Air (www.wizzair.com), která má též mnoho základen po Evropě. Většina evropských zemí má své nízkonákladové aerolinie. Viz seznam nízkonákladových leteckých společností.

Předtím, než začneme hledat příznivý let do oné destinace, je dobré si zjistit, jaké aerolinie na která letiště létají. Podívejme se na to na jednoduchém příkladu. Pokud se někdo chce podívat třeba na Korfu. Nejprve je třeba navštívit oficiální internetové stránky letiště Korfu (www.cfu-airport.gr) a na nich seznam aerolinií, které sem létají. A pak už jen zkoušíme a hledáme nejideálnější spojení.

Pojďme si tedy ukázat konkrétní příklad hledání takového levnějšího letu na Korfu a zpátky v září 2017. Na stránkách Ryanair si z nabídky destinací vyberete Korfu a kliknutím na toto letiště se automaticky zobrazí všechna letištní spojení z destinace a do destinace Korfu. Z tučně vyznačených lze vybírat. Z ČR se většinou dá poměrně levně dostat autobusem (kupříkladu StudentAgency) na většinu evropských letišť. Nyní hledám z pozice Čecha, žijícího poblíž Brna, co možná nejvýhodnější let - co se letu samotného týče, ale i cesty na vybrané letiště. Možností je mnoho. Někdy je výhodnější koupit obousměrnou letenku z jednoho letiště, jindy zase spojit více jednosměrných letů do okruhu. Z ČR Ryanair do Řecka nelétá, ale např. ze Slovenska ano. Najdu si tedy obousměrný let z Bratislavy na Korfu v období od 8.9 - 15.9., výsledek je 230 Euro. Pro někoho je to přijatelné a pohodlné. Někomu to přijde i tak hodně a tak hledá dál jiný spoj z jiného města nebo více jednosměrných letů. Zkusme to z Polska tam a přes Bratislavu nazpět v období od 11.9 - 22.9. Výsledek je let z Polska na Korfu za 215 zlotých (asi 1290 CZK) a zpátky z Korfu do Bratislavy za 130 Euro. Když připočteme ještě jízdenku z Brna do Katowic, která vyjde na 20 Euro, tak se celková suma vyšplhala na 200 Eur. A tak to pokračuje do té doby, než si každý z nás najde to, co mu nejlépe vyhovuje.

Nemáte-li ale trpělivost a čas na vyhledávání jednotlivých letů, nebo neovládáte-li angličtinu na potřebné úrovni, můžete využít některý z internetových portálů specializujících se na prodej letenek od různých leteckých společností. Zde budete mít vše na jednom místě.

Hodně štěstí při hledání!