Greece

Kam na jarní prázdniny

Hlavní strana - Zájezdy do Řecka 2021 - Kam na jarní prázdniny

Kam na jarní prázdniny

Lyžování nebo dovolená u moře?

S únorem přicházejí jarní prázdniny, které Češi obvykle s oblibou tráví na horách. Letos jsou však možnosti lyžování v ČR velmi omezené, lyžařské areály včetně hotelů a sjezdovek zůstávají nadále zavřené. Lze tedy vyjet za lyžováním někam za hranice? Nebo přemýšlíte nad tím, že byste tentokrát strávili jarní prázdniny někde v teple na pláži?

Lyžování v zahraničních horských střediscích

Přísná protiepidemická opatření platí bohužel i ve většině oblíbených zahraničních resortů, které jinak bývají touto dobou plné lyžařů, snowboardistů a dalších milovníků zimních radovánek. Podobné restrikce jako v ČR tak lze očekávat i ve Francii, Rakousku či Itálii.

Francie: Pro vstup na území Francie nyní turistům stačí negativní PCR test na Covid-19 ne starší než 72 hod., lyžařské areály se však zatím neotevřely.

Itálie: Obdobně je tomu v případě Itálie, která hlásí uzavření lyžařských středisek minimálně do půlky února. Pro vstup na území Itálie je vyžadován negativní test (PCR či antigenní) ne starší než 48 hod., další opatření se ale liší region od regionu. Zároveň do poloviny února platí zákaz pohybu mezi regiony, výjimkou jsou pouze nezbytné cesty.

Rakousko: Rakousko v tomto ohledu vypadá ještě pesimističtěji, neboť sjezdovky a hotely budou zavřené ještě minimálně měsíc. Navíc po vstupu na území Rakouska musí turisté nastoupit do povinné karantény (i když předloží negativní PCR test), v lednu také Rakousko zavedlo kontroly na hranicích s ČR.

Zájem tak v současnosti vzrostl o Bulharsko a tamní lyžařská střediska. Dojezdová vzdálenost je v tomto případě již delší, na druhou stranu si tu ale můžete užít plný servis v podobě kvalitních hotelů i upravených a fungujících sjezdovek. Pro občany ČR nově platí, že mohou vstoupit na území Bulharska pouze po předložení PCR testu s negativním výsledkem ne starším než 72 hodin.

Nyní nabízíme zájezdy do bulharského lyžařského střediska Bansko, a to jak vlastní dopravou, tak i letecky! Bansko leží v pohoří Pirin a lyžařům je tu k dispozici celkem 75 km sjezdovek, množství půjčoven a servisů lyžařského vybavení i zábavné centrum s překážkami. Středisko je vhodné jak pro lyžování, tak i pro jízdu na snowboardu.

Napište nám a rádi Vám zašleme kompletní nabídku! Můžete nás kontaktovat přes poptávkový formulář nebo na e-mail monika@kalimera-recko.cz.

Jarní prázdniny u moře

Kvůli zavřeným sjezdovkám a horským hotelům tak někteří turisté obrací svoji pozornost k teplým krajinám. Ale přibývá i těch, kteří k moři v této době vyrážejí již tradičně. Mezi Čechy je tak v současnosti největší zájem o zájezdy např. do Dominikánské republiky, SAE, na Maledivy, Kubu či Zanzibar.

Maledivy: Všichni cestovatelé musí při příletu do země předložit potvrzení o negativním výsledku PCR testu na Covid-19 v angličtině ne starší než 96 hod. Dále musí turisté před příletem a před odletem vyplnit zdravotní formulář, na letišti bude po příletu změřena cestujícím tělesná teplota. Na Maledivách ale zažijete opravdovou pohodu, kterou pomáhá utvářet zdejší poklidný život, bělostné pláže a průzračně čisté moře. Především podmořský život je tu velmi bohatý a pod hladinou můžete pozorovat nádherné korálové útesy i hejna nerůznějších pestrobarevných ryb.

Dominikánská republika: Pro vstup do Dominikánské republiky není vyžadován negativní PCR test, po příletu probíhá ale náhodné testování v podobě rychlého ambulantního testu (při letech s přestupem v Amsterodamu je však vyžadován negativní PCR test ne starší než 72 hod.). Dominikánská republika je opravdovým tropickým rájem, chlubit se může dlouhými plážemi s nádherně jemným pískem a kokosovými palmami, azurovým moře i množstvím historických památek z dob Kryštofa Kolumba.

Podmínky pro vstup na území Egypta, Spojených arabských emirátů a Španělska jsou podrobněji rozepsány zde Cestování a Covid-19.

Naše nabídka zájezdů do exotických destinací zahrnuje ty nejzajímavější turistické resorty, které si mezi Čechy získávají stále větší oblibu. Láká Vás např. Hurghada nebo Marsa Alam (Egypt), Dubaj nebo Ras Al Khaimah (SAE), Dominikánská republika, Mauricius, Maledivy, Seychely či Zanzibar?

Napište nám své požadavky a my Vám zašleme nabídku na míru. Můžete nás kontaktovat přes poptávkový formulář nebo na e-mail monika@kalimera-recko.cz.