Aktuálně

Hlavní strana -Aktuálně -Divadlo Epidaurus poprvé uvede starořeckou hru v přímém přenosu

Divadlo Epidaurus poprvé uvede starořeckou hru v přímém přenosu

Již tuto sobotu 25. července!

22. 7. 2020 Řecké divadlo Epidaurus každoročně v rámci tradičního divadelního festivalu seznamuje diváky s nejrůznějšími hrami od klasických i moderních spisovatelů. Letos poprvé bude představení vysílat v přímém přenosu a vy se můžete těšit na jedinečný zážitek v podobě Aischylovy hry "Peršané".

Starověké divadlo Epidaurus tvoří součást rozlehlého a významného archeologického naleziště Epidaurus, které se nachází na břehu Peloponéského poloostrova. V období starověkého Řecka bývalo město Epidaurus důležitým kulturním i náboženským centrem a jeho historie je významně spojena s bohem léčitelství Asklepiem. Právě na počest boha Asklepia zde byla postavena svatyně a divadlo.

Divadlo Epidaurus je kromě své historické a umělecké hodnoty oceňováno zejména pro svoji výbornou akustiku a je stále aktivně využíváno. Letos s ohledem na situaci okolo koronavirové epidemie a omezení v oblasti turismu přichází organizátoři s novinkou, která má řeckou kulturu přiblížit širšímu okruhu diváků, a to z bezpečí jejich domovů. Představení starořecké hry "Peršané" od Aischyla bude divadlo vysílat v přímém přenosu.

Představení bude vysíláno přes Live Stream již tuto sobotu 25. 7. 2020 v 21 hod. athénského času, tedy v 20 hod. českého času. Hra bude streamována ve spolupráci s Google Řecko prostřednictvím kanálu YouTube, a to zdarma (dary jsou však vítány a půjdou na podporu Národního divadla a řeckých herců, postižených v souvislosti s Covid-19). Živé vysílání bude k dispozici zájemcům z celého světa, vyjma Řecka samotného.

Hra "Peršané" trvá zhruba 90 minut a bude uvedena v řečtině s anglickými titulky. Můžete ji shlédnout prostřednictvím portálu livefromepidaurus.gr, k dispozici bude také na webových stránkách Národního divadla v Řecku, stejně jako na YouTube kanálu řeckého národního divadla.

Zdroje:

https://greece.greekreporter.com/2020/07/17/epidaurus-theatre-to-live-stream-ancient-play-for-first-time/
http://greekfestival.gr/schedule/?lang=en