Aktuálně

Hlavní strana -Aktuálně -Letiště České Budějovice zahájilo mezinárodní provoz

Letiště České Budějovice zahájilo mezinárodní provoz

V letošní sezoně pro lety do Turecka a Řecka

7. 8. 2023 Minulý týden se letiště České Budějovice oficiálně stalo mezinárodním letištěm, když odtud vzlétl Boeing 737 letecké společnosti Smartwings směřující s cestujícími do turecké Antalye. Dnes bude z letiště vypraven další mezinárodní let, a to první charterový let na řecký ostrov Rhodos.

Středa 2. srpna 2023 byla pro českobudějovické letiště v Plané velmi významným dnem, neboť vypravením prvního mezinárodního letu do Turecka se letiště České Budějovice zařadilo do kategorie civilních mezinárodních letišť. Cestovní kancelář Čedok společně s leteckou společností Smartwings zahájila charterové lety do oblíbených turistických destinací - do turecké Antalye a na řecké ostrovy Rhodos a Kréta (do Řecka se první lety uskuteční tento týden). Do poloviny října plánuje letiště České Budějovice vypravit celkem 28 turistických letů. Létat se bude v neděli, pondělí a středu.

Česká republika má tak nyní šest veřejných mezinárodních letišť s pravidelným provozem - Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Karlovy Vary a České Budějovice.

Pro příští turistickou sezonu 2024 plánuje CK Čedok rozšířit odlety z Českých Budějovic o další dvě vyhledávané prázdninové destinace - Tunisko a Bulharsko (konkrétně na tuniskou pevninu do Enfindhy a do bulharského Burgasu).

Nově vypravované charterové lety z letiště České Budějovice cílí především na obyvatele Jihočeského kraje a dalších oblastí, pro které jsou České Budějovice mnohem lépe dostupné než např. Praha či Karlovy Vary. Další výhodou českobudějovického letiště je parkování i kyvadlová doprava pro cestující zdarma.

Zajímají Vás odlety z Českých Budějovic do oblíbených turistických destinací Řecko, Turecko, Tunisko či Bulharsko? Napište nám a vybereme spolu ideální zájezd právě pro Vás. První hotely pro sezonu 2024 již teď ve first minute nabídce!