Blog, Cestopisy

Hlavní strana -Blog -Nejhranější song ovládl i řecká letoviska

Nejhranější song ovládl i řecká letoviska

Luis Fonsi - Despacito ft. Daddy Yankee

Nejhranější song ovládl i řecká letoviska

Španělská píseň "Despacito" od portorického zpěváka Luise Fonsiho a rappera Daddyho Yankeeho doslova zbořila dosavadní internetové hitparády a stala se nejpřehrávanějším songem internetu všech dob. Není proto divu, že se její chytlavá taneční melodie ujala i na řeckých plážích a v barech.

Tradiční téma letních songů - citové a milostné vztahy mezi mužem a ženou - se řeší i v této písni. Zpěváci nám radí, jak se příblížit ke své vysněné dívce a zaručeně ji získat. Název písně "Despacito" znamená v překladu "pomalu" a jednoznačně tak odkazuje na metodu svádění, kterou nám umělci doporučují:) "...Pomalu. Chci pomalu dýchat na tvůj krk. Dovol mi šeptat ti do ucha. Aby sis na to vzpomněla, když se mnou nebudeš. Pomalu. Chci tě svléknout polibky, pomaličku..."

Písnička se uchytila nejen v řeckých tanečních barech a na diskotékách, ale díky jejímu rytmu ji využívají i animátoři v hotelových resortech. Pokud jste se zúčastnili nějakého animačního programu, zašli jste si na lekci aqua-zumby či aerobiku, určitě jste ji také slyšeli. Doporučuji si hit pustit, hned vás odnese někam daleko, do žhavé letní noci na mořské pobřeží... a třeba vás donutí i vstát ze židle a trochu se rozhýbat! Ale pozor, je to docela návykové! Párkrát si video pustíte a celý den písničku nedostanete z hlavy :D

A perlička na závěr: Pozornosti se písni dostalo i v Malajsii, kde muslimská většina označila její text za obscénní a zakázala státním sdělovacím prostředků tento singl vysílat. "...Chci tě svléknout polibky, pomaličku. Podepsat se na stěny tvého labyrintu. A udělat z tvého těla svůj rukopis... Dovol mi projít tvé nebezpečné zóny. Dokud nebudeš křičet. A dokud nezapomeneš své příjmení..."

Video

Luis Fonsi - Despacito ft. Daddy Yankee