Letoviska ostrova Kefalonia

Argostoli - ostrov Kefalonia

Argostoli je hlavním městem Kefalonie. Založili ho Benátčané roku 1757 a funguje i jako důležitý ostrovní přístav. Leží na jihozápadě ostrova, v zálivu Lassi.

Kefalonia, Argostoli na mapě Google maps

Dřívější přístavní město bylo roku 1953 téměř celé zničeno v důsledku zemětřesení, postupně ale bylo v původním stylu opět obnoveno. Na promenádě podél pobřeží naleznete vyhlášený trh, kde se odehrává místní rušný život a můžete tu koupit čerstvé ryby. Paralelně s promenádou vede hlavní nákupní třída Litostrotou. Turistům je zde k dispozici několik hotelů, mnoho taveren, barů a různých obchodů. Noční život v Argostoli je, tak jako v každém hlavním městě, bohatý. Dá se tu pronajmout automobil nebo skútr.

Archeologické muzeum vystavuje nálezy z doby mykénské a římské, v knihovně si zase návštěvníci mohou prohlédnout zajímavé listiny a historické fotografie. Asi 2.5 km severně od města, poblíž letoviska Lassi, se nachází díry ve skalách, kterým se říká Kathavotres. V těchto prohlubních mizí mořská voda a jako brakická (sladkoslaná, mořská voda promíchaná s podzemní vodou) se objeví o 30 km dále u vesnice Karavomylos, v oblasti Melissani. V minulosti tu proud poháněl dokonce dva vodní mlýny, dnes jsou ale mlýny mimo provoz. Asi 6 km jižně od města můžeme obdivovat pozůstatky antického města Kranioi.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám