Letoviska ostrova Kefalonia

Fiskardo - ostrov Kefalonia

Na severním cípu ostrova, asi 45 km od hlavního města Argostoli, leží malebná vesnička s přístavem Fiskardo. Je to jedna z mála vesnic, které při zemětřesení v roce 1953 neutrpěly větší škody.

Kefalonia, Fiskardo na mapě Google maps

Místo obklopuje velké množství zeleně, cypřišové háje a další stromy, které tu tvoří přirozený stín a lákají k pěším výletům a túrám. Fiskardo je ideálním místem pro romantickou dovolenou. Místní pláž je udržovaná, se snadným přístupem do moře a křišťálově čistou vodou. Také okolní pláže Emblisi a Foki si díky azurové barvě moře oblíbili potápěči.

Z přístavu podél pobřeží vede promenáda tvořená restauracemi, tavernami, bary a kavárnami. Vesnice Fiskardo je známá díky domům, které hýří různými pastelovými barvami. Stavitelské předpisy jsou tu proto velmi přísné, aby se zachoval původní tradiční vzhled vesnice. Centrum vesnice je dostupné pouze pěšky, auto se musí nechat na parkovišti nad vesnicí. Hotely leží na vyvýšených místech a nabízí jedinečný výhled do okolí.

Z hotelů a jiný vyšších míst lze dohlédnout až na ostrov Ithaka, kam se můžete vydat trajektem na pěkný výlet. V letovisku doporučujeme navštívit malé námořní muzeum, které vzniklo v budově bývalé základní školy a o které se starají dobrovolníci z celé Evropy. K vidění tu je několik koster a exemplářů mořských živočichů, i fotografie zachycující oblast a její proměny v průběhu století. Muzeum a jeho dobrovolníci se také občas podílí na úklidu okolí a na ochraně líhnoucích se želviček Karety obecné. Za návštěvu stojí i maják z benátské éry a pozůstatky byzantského kostela.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám