Letoviska ostrova Kefalonia

Karavados - ostrov Kefalonia

Jedná se o předměstí města Livathos, které se nachází při moři na jihu ostrova, přibližně 12 km od hlavního města Argostoli. Karavados leží směrem do vnitrozemí.

Kefalonia, Karavados na mapě Google maps

Vyberete-li si letovisko Karavados, čeká vás zde typicky řecká vesnice s úzkými uličkami, které se táhnou podél hlavní třídy. Ve vesnici je k vidění architektura jak venkovská, tak i s moderními prvky a především pak velké množství zahrad. Okolní příroda láká k procházkám, je krásně zelená, rozmanitá, ale také kopcovitá.

Ubytovat se lze v soukromých pokojích, apartmánech nebo ve velkém hotelu při pobřeží (nachází se ve vzdálenosti asi 2 km od vesnice). Moře je snadno dostupné a umožňuje příjemný odpočinek na lehátku a koupání. Oblast však není přímo určená pro rodiny s dětmi, které hledají velké vyžití na moři i na souši. Vybavenost letoviska patří spíše k těm základním. Karavados bychom doporučili milovníkům klidu, ticha a přírody.

V místě je několik taveren a malé obchody se základními potřebami. Na větší nákup se vyplatí zajet do Livathosu. V sousedství leží pláž Agios Thomas, jejíž vybavenost je větší, nachází se zde taverna, lehátka, občerstvení i sprchy.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám