Letoviska ostrova Lefkada

Tsoukalades - ostrov Lefkada

Letovisko Tsoukalades leží na severozápadě řeckého ostrova Lefkada a je vzdáleno cca 7 km od hlavního města Lefkas. Letovisko tvoří tradiční vesnice, která se u turistů těší stále větší oblibě.

Lefkada, Tsoukalades na mapě Google maps

Návštěvníci vesničky obdivují zejména místní ostrovní architekturu, v letovisku najdeme i několik taveren, restaurací, barů a několik hotelů. Ubytovací zařízení se pozvolna rozrůstají. Vesnice zatím ale turistickým ruchem příliš zasažena není, neleží ani v těsné blízkosti žádné pláže. Autem nebo skútrem se ale dá jet ke čtyřem hezkým plážím v okolí Pefkoulia, Agios Nikitas, Kaminia a Skala.

Pláž Pefkoulia je snadno přístupná, písčito-kamenitá pláž s čistou a průzračnou vodou. K dispozici tu jsou lehátka se slunečníky a toalety se sprchami. Můžete sem přijet autem a zaparkovat na parkovišti u pláže. V blízkosti je několik taveren.

Pláž Agios Nikitas je písčito-kamenitá pláž s křišťálově čistou vodou. Příjemné občerstvení vám nabídne několik taveren a barů umístěných v blízkosti pláže. Oblast je díky své přírodní rozmanitosti jednou z nejhezčích na ostrově.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám