Letoviska ostrova Lefkada

Vassiliki - ostrov Lefkada

Letovisko Vassiliki leží v rozlehlé zátoce na jihu řeckého ostrova Lefkada, cca 40 km od hlavního města Lefkas. Původně rybářská vesnice je dnes rekreačním střediskem a rájem surfařů a milovníků vodních sportů.

Lefkada, Vassiliki na mapě Google maps

Vassiliki je pro mnohé, kteří znají ostrov Lefkada, nejhezčím místem na ostrově. Přivítá vás idylická rybářská obec, obklopená zelení, s krásnými písčito-kamenitými plážemi. K zapůjčení jsou zde lehátka se slunečníky. Stálé povětří dělá pobyt na pláži příjemným i v těch největších vedrech a umožňuje provozovat řadu vodních sportů, kupříkladu windsurfing, paragliding a yachting. Místo je tak jako stvořené pro milovníky vodních sportů.

Letovisko oplývá i velmi zajímavou architekturou, kdy bílé domky tvoří výjimečný kontrast s azurovou oblohou. K dispozici je tu mnoho zajímavých obchůdků, nabízejících různé zboží od jídla až po suvenýry. V restauracích se servíruje široká škála jídel a na výběr je i mnoho rybích specialit. Ve večerních hodinách doporučujeme navštívit i místní bary a kluby, kde se odehrává ten pravý řecký noční život překypující tancem a hudbou.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám