Letoviska ostrova Lesbos

Hlavní strana -Lesbos -Letoviska -Agios Isidoros

Agios Isidoros - ostrov Lesbos

Letovisko a stejnojmenná vesnička Agios Isidoros leží v nejjižnější části řeckého ostrova Lesbos, poblíž města Plomari a cca 37 km jihozápadně od hlavního města Mytilén. Místo je velmi oblíbené především pro svoji krásnou písčito-oblázkovou pláž.

Lesbos, Agios Isidoros na mapě Google maps

Letovisko Agios Isidoros je na jedné straně obklopeno horským terénem a směrem k moři přechází v pláž, pojmenovanou podle kostela sv. Isidora, který stojí poblíž. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších pláží na ostrově a byla také zvolena za jednu ze sedmi nejhezčích pláží v Řecku. Pláž tvoří písek a oblázky a za svoji čistotu získala ocenění v podobě tzv. modré vlajky. Voda je zde azurově modrá a vybízí k plavání a šnorchlování i k dalším vodním sportům. Turisté si mohou užívat jak relaxování na lehátkách, tak i cyklistiku nebo pěší túry. Poblíž naleznete i nezbytné hotely, restaurace a bary.

Pláž vede až do 2 km vzdáleného města, druhého nejdůležitějšího obchodního a kulturního centra ostrova - Plomari, které je známé výrobou nejlepšího ouza. Pravidelnou linkou autobusu se dá dostat do okolních měst.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám