Letoviska ostrova Lesbos

Anaxos - ostrov Lesbos

Jedno z nejvyhledávanějších letovisek na řeckém ostrově Lesbos, turistické středisko Anaxos, se nachází v otevřeném zálivu na severu ostrova a nabízí úžasné písčito-oblázkové pláže. Anaxos najdete jen pár minut od vesničky stejného jména a asi 3 kilometry jihozápadně od městečka Petra, které od Anaxosu dělí skalnatý útes.

Lesbos, Anaxos na mapě Google maps

Letovisko je pravým rájem pro milovníky moře. Pláž je zde dlouhá, s hrubším pískem a velmi pozvolným přístupem do moře. Pod zapůjčeným slunečníkem si můžete vychutnat některý z osvěžujících drinků i občerstvení, které nabízí stánky a kavárny na pláži. Nechybí samozřejmě ani sprchy a převlékárny. Zapůjčit si lze loďku, kanoe i oblíbená šlapadla. Rodiče určitě ocení i skvěle vybavený dětský koutek, který se nachází na konci pláže a odkud je překrásný pohled na letovisko Molyvos.

Pakliže vám vyhovuje klidnější prostředí, sbalte si do batůžku něco dobrého k jídlu a pití a udělejte si procházku k asi hodinu vzdálené pláži Ampelia. Nachází se západně od hlavní pláže letoviska a dojet sem můžete i pronajatým autem nebo taxi. Oblíbené jsou výlety i do dalších míst, například do městečka Petra, do Molyvosu nebo Eftalou, kam se pohodlně dostanete místní městskou autobusovou linkou. Navštívit můžete i hlavní město ostrova - Mytilini - které je však poměrně daleko (necelých 60 kilometrů). Do Petry se lehce dostanete i pěšky, procházkou podél pobřeží. Počítejte s tím, že pobřežní stezka je místy poměrně úzká.

Nejenom koupáním živ je člověk na Anaxosu, na hlavní třídě letoviska tedy najdete i množství obchodů, pekárnu, minimarkety. Určitě navštivte i některou z místních kaváren nebo taveren, jistě oceníte příjemný personál, který s vámi často bude komunikovat v češtině i české jídelní lístky.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám