Letoviska ostrova Lesbos

Eftalou - ostrov Lesbos

V severní části řeckého ostrova Lesbos a cca 63 km severozápadně od hlavního města Mytiliny, najdete překrásné letovisko Eftalou. Jeho název znamená v řečtině „sedm pahorků“ a označení je to pravdivé, městečko se rozkládá mezi sedmi pahorky.

Lesbos, Eftalou na mapě Google maps

Do Eftalou se jezdí hlavně za tamními termálními lázněmi, které jsou idylickým místem s průzračně čistou vodou, která má až 47 °C. Léčí se zde revmatické, gynekologické a kožní obtíže a problémy se žlučovými kameny. Areál lázní má starou a novější část, ta starší je umístěna v klenutém sklepení s oblázkovou dlažbou a společným bazénem, nová část mé vedle společné vany i tři samostatné.

Městečko vzdálené 64 kilometrů od hlavního města nenavštěvuje velké množství lidí, je zde klid a příjemná atmosféra. Kromě lázní lze strávit příjemný čas i na místní oblázkové pláži, ze které dohlédnete až k nedalekému Turecku. Vzhledem k mořským proudům však voda bývá někdy chladnější. Zdejším oblázkovým plážím dominují lávové skalní útvary, voda je čistá a průzračná a láká k objevování krás podmořského světa.

Při návštěvě Eftalou rozhodně nesmíte vynechat posezení v místní vyhlášené rybí taverně, prohlédnout si můžete i malebný kostelík.

Do městečka pravidelně zajíždí linkové autobusy, které směřující přímo k lázním a druhým směrem k letoviskům Molyvos, Petra a Anaxos (Molyvos je od Eftalou vzdálen asi 1,5 kilometru).

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám