Letoviska ostrova Lesbos

Vatera - ostrov Lesbos

Letovisko Vatera nalezneme v jižní části ostrova Lesbos, cca 30 km západně od letoviska Plomari a cca 50 km západně od hlavního města Mytilini.

Lesbos, Vatera na mapě Google maps

Zdejší nádherná písčito-oblázková pláž Vatera Beach získala ocenění modré vlajky EU za čistotu a bezpečí. Její délka dosahuje necelých 10 km a je obklopena krásnou přírodou, hotely a menšími ubytovacími zařízeními. K dispozici turistům zde jsou také restaurace, bary a kavárny.

Doporučujeme projít turistické stezky v okolí, které vedou pěknou přírodou a odkryjí vám i zajímavá místa. Nachází se zde několik antických památek - například tzv. Achillova studna, u níž se podle legendy za Trójské války napájel Achilles s jeho vojskem. Okolí Vatery bylo v minulosti obecně záchytným bodem vojsk, i proto se tu dodnes nalézají různé části zbrojí. Můžete navštívit také pozůstatky pevnosti Paliopyrgos a chrámu boha vína a veselí Dionýsia.

Nedaleko letoviska (cca 8 km) se ukrývají prameny Polichnitos, patřící k nejteplejším v Evropě. Leží asi 15 minut od letoviska Vatera a jsou vhodné především k léčbě revmatismu, artritidy a kožních problémů.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám