Rhodos - další informace

Hlavní strana -Rhodos -Ostatní -Jak se dostaneme na ostrov Rhodos

Jak se dostaneme na ostrov Rhodos

Letadlo či trajekt?

Jak se dostaneme na ostrov Rhodos

Pro svoji dovolenou jsme si vybrali krásný řecký ostrov Rhodos. Jak se tam ale dostaneme? Rhodos je ostrov, tudíž máme dvě možnosti dopravy – a to vzduchem nebo po moři.

Letadlem se z ČR na Rhodos přepravíme přibližně za 2,5 hodiny čistého času (nepočítáme-li čas nutný pro dopravu na letiště z místa našeho bydliště, časovou rezervu pro odbavení na letišti apod.). Letecká doprava je pro tuto destinaci velmi oblíbená, protože je poměrně rychlá a především pohodlná. Některé spoje mohou být s mezipřistáním v Aténách, odkud na řecké ostrovy míří pravidelné linkové vnitrostátní lety. Doporučujeme se proto informovat předem, zbytečně by vám to prodloužilo vaši cestu. Většina letů na Rhodos z ČR je ale přímá. Na ostrově Rhodos funguje jedno letiště – letiště Diagoras. Nachází se 14 km od hlavního města Rhodos a jeho mezinárodní kód je RHO.

Máte-li v plánu okružní jízdu Řeckem nebo toužíte-li na své dovolené navštívit více míst, dá se poměrně dobře přepravovat i lodní dopravou. Někteří dobrodruzi se dokonce do Řecka vydají vlastním autem – a pokud chtějí i svého miláčka dopravit na některý z ostrovů, musí využít služeb trajektů. Na ostrovy můžete cestovat buď většími a pomalejšími trajekty nebo rychlejšími katamarány (tzv. high speed lodě), které bývají ale taky dražší. Budete-li se na Rhodos plavit z pevninského Řecka, pak pravděpodobně z největšího a nejrušnějšího trajektového přístavu Pireus, který se nachází na jižním pobřeží Řecka, asi 10 km od Atén. Ty největší plavební společnosti provozují spojení mezi těmito dvěma přístavy dennodenně a plavba Pireus – Rhodos trvá zhruba 15 až 16 hodin. Pro plánování trasy můžete dobře využít několik internetových vyhledávačů spojení (jejich seznam najdete pod článkem). Jízdenky si lze zakoupit v předstihu přes internet. Pokud ale nejste vázáni i přepravou vlastního automobilu a nevadí vám flexibilita plus minus den, doporučujeme si jízdenky koupit až na místě a to jeden až dva dny před plánovaným odplutím. Lodní jízdní řády jsou totiž hodně závislé na počasí a to se může změnit během pár hodin. Pokud chcete mít jistotu, zvolte radši větší trajekt, který pluje i za horších povětrnostních podmínek.

Největší plavební společnosti, které zajišťují trajekty pro ostrov Rhodos:
Blue Star Ferries
GA Ferries
ANES Ferries
Dodekanisos Seaways

Jízdní řády řeckých trajektů – internetové vyhledávače spojení:
Let´s Ferry
Greek Travel Pages
Open Seas
Danae Travel

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám