Blog, Cestopisy

Hlavní strana -Blog -Kréta - Kalamaki (Matala)

Kréta - Kalamaki (Matala)

Každý rok právě sem

Do Kalamaki na ostrově Kréta létám již 12 let. Vystřídala jsem snad všechny řecké ostrovy, ale tady je to už srdeční záležitost.

Do střediska Kalamaki vyrážíme na dovolenou pravidelně 2x ročně, a to vždy v červnu a září. Je to již taková naše chalupa. Vždy stejný pokoj v Castello - přímo na pláži. Nejsou tady žádné hotelové komplexy, které vůbec nemám ráda, ale příjemná ubytování v menších hotýlcích nebo studiích (apartmánech). Dražší i levnější. Jak to komu vyhovuje.

Je zajímavé (což nám vyhovuje), že žádná CK pobyty v této oblasti nenabízí - pouze na vyžádání. Začátky byly s CK ViaVera (Liberec), která už bohužel neexistuje. Ale je tam bývalý delegát Jirka K., který si Krétu také zamiloval a je k dispozici (včetně výletů a veškeré pomoci). Z Čech tam jezdí již většinou stálí klienti, kteří si Kalamaki také zamilovali.

Vřele doporučuji lidem, kteří mají rádi pohodu a klid (pro mladé to moc není). Mně bude příští rok 70 let a věřím, že tam jako vždy své narozeniny oslavím s úžasnými lidmi (hrdí Kréťané) v naší taverně Giorgios. Ještě jednou, vřele doporučuji.

Autor: Evina