Blog, Cestopisy

Hlavní strana -Blog -Kréta - Kato Gouves

Kréta - Kato Gouves

Krásné prostředí, teplo, skvělý servis

Kréta - Kato Gouves

Zápisky cestovatele (pravidelná hlášení domů, aby se o nás děti nebály) - letos z nádherné Kréty

Místo dovolené: Kréta - Kato Gouves

Termín dovolené: 19.6. - 28.6. 2019

Středa - 19.6.

Letiště Heraklion - KrétaAhoj,
tak na letiště to šlo ok, byli jsme tam tři hodiny před odletem. Samozřejmě jsme měli hladíček - koupíme dvě různé bagety a z každé si dáme půlku. U jedné ta půlka docelac vyšla, ale u druhé zbyla sotva třetina, byla prý hodně malá. A letíme na řecký ostrov Kréta, při přistání vidíme samou vodu, lidi už zvedali nohy, aby si je nenemočili, a ejhle beton. Na letišti Heraklion po chvilce hledání naší cestovky nástup do busu a hurá na hotel.
No a na hotelu samé nej. Další zpravodaje se budou věnovat samostatně ubytování, jídlu a ostatním věcem.
Bazény jsme odzkoušeli, po večeři kontrola moře - cca 150m od hotelu.
Pak nějaký ten drink a taneček a hurá na kutě. Má špunty v uších, aby ji nebudilo vlastní chrápání.
Tak zase příště.

 

Čtvrtek - 20.6.

Zdarec,
takže dnes ráno nafutrovat na snídani a hurá k moři. Jo ještě ne, prvně delegátka, to jsme si objednali výlet na zítřek do Knossu a do hor do vinic.
A teď k moři, peče to tady jako sviňa, pak oběd, bazén a po večeři zábava. Bude přímý přenos.
Hotel Magda - KrétaTak a teď něco k jídlu. Je zde nabídka osmnácti hlavních jídel od špaget po stejky (grilovaný přímo před námi), dva ŝestimetrové pulty, jeden plný zeleniny a salátů, druhý sladkosti - dorty, zákusky a jine mlsky plus různé ovoce. No prostě tolik jídla jsme ješte nezaźili. Důkaz je v příloze.
No, vypadá to, že domů povezem nejenom dárečky, ale taky v Řecku zasazený špíček.
Jinak babička tady po večerech řádí jako tajfun, po každém tanečku si udělá čárku a co čárka, to zákusek na druhý den, takže se vlastně celý večer nezastaví.
Tak čau příště.

 

Pátek - 21.6.

Knossos - KrétaTakže snídaně a čekat na autobus, jedeme totiž na výlet do Knossu. Tam si nás vyzvedla česky mluvící průvodkyně. Pozůstatky mínojského paláce, největšího v jižní části Evropy - tam to peklo jako sviňa.
Pak jsme jeli do hor podívat se na výrobu oleje a vína v místním JZD.
Pak jsme navštíli hrnčířskou dílnu - tam jsme vám vybrali nějaké bytové doplňky, a nakonec návštěva nejbohatšího kláštera v Evropě. Navečer návrat, bazén, taneček a chrnět. Jo a ještě několik zákusků, prý si je zaslouží.

 

Sobota - 22.6.

Dnešní den vypadal jako kdybych byl v trestu. Rychle posnídat a k moři, proto jsme sem přece přijeli. Po obědě to samé, proto jsme sem......  Ještě že byly ty velké vlny, párkrát dostala nabumbat, párkrát to ní smýklo o dno, odměna za tu šikanu.
Zítra mám budika na pátou a jdu na keŝky.

 

Neděle - 23.6.

Hotel Magda - KrétaTak dnes jsem vstával o páté a v půl šesté jsem vyrazil na okružní procházku okolo Gouves a hledal kešky. Celkem jich bylo uloveno dvanáct a stopař mi naměřil 6,4 km. A pak jsme měli tzv. salámový den - bazén, ležení a poflakování se, sem tam nějaké to pitíčko.

 

Pondělí - 24.6.

Cretaquarium - KrétaPozdrav z Řecka,
dnešní den začal dvoukilometrovým pochodem do Creta akvarium. Akvárko perfektní, stovky ryb. Otázka pro čtenáře: Myslíte si, že ryby prdí? Ano, prdí a smrdí. Před jedním akvárkem se to potvrdilo, zřejmě to zaregistrovali i někteří jiní návštěvníci. A uhodnete název živočicha, který to byl?
Návrat pŕed obědem a pak hurá k moři, prý to tak chci. Na pláži 34°, pocitově 110 !?!? Pěkně se opaluj, ať je doma vidět, že jsme byli na dovolené. Vydatná večeře, několik drinků a jdeme do betle, mám těżké nohy - já tedy ne.
Tak zase někdy.

 

Úterý - 25.6.

Hotel Magda - KrétaTakže kde bydlíme a jaký je hotel:
Hotel Magda ****
Je to tady perfektní, ubytování i strava. V hotelu jsou převážně Francouzi - senioři (80%) a zbytek Češi a Rusové. Takže klídek, pohoda.
Strava je perfekt, každý den na výběr z 18 hlavních jídel (snídaně, oběd,večeře), tuny zeleniny, ovoce + zmrzlina, zákusky, dorty, pití cca 12 druhů, to je jídelna. Jinak přes den 10:00 až 23:00 velký bar: pití, pizza, vafle, buchty a zákusky.
Co se týká pokoje, tak krása, čisto, každý den úklid. Na pokoji lednička, varná konvice + káva, čaj a mlíčka - doplňováno dle potřeby.
No prostě dokonalý servis.
Zatim nejlepší, kde jsme byli.

 

Středa - 26.6.

Heraklion - KrétaTakže dnes jsme se vydali do hlavního města Heraklion místní dopravou - perfekt bus, klima. V přístavu jsme si prohlédli starou (ne tu mojí) pevnost Koules, pak jsme byli v muzeu historie, prošli se podél starých hradeb a navštívili nejstarší kostel na Krétě - vykopávka, a pak hutá nazpět do hotelu.
Odpoledne do moře, no to byla p..el. Vlny něco přes dva metry a občas přiletěla i třímetrovka a dokázala tu naší kompletně svlíknout z plavek. Prsa ven a spoďáry na kolena. A nebyla sama. Kolikrát se nabumbala dobré mořské vody, to se nedá ani spočítat.

 

Čtvrtek - 27.6.

Dneska poránu balíme, teda vedoucí, já bych to nahrnul do kufru a přebral to až doma. Pak kufry na recepci a k bazénu na celý den. Po večeři na letiště a směr ČR.

 

reportér JaNe