Zakynthos - další informace

Hlavní strana -Zakynthos -Ostatní -Jak se dostat na ostrov Zakynthos

Jak se dostat na ostrov Zakynthos

Zakynthos, turisticky velmi oblíbený řecký ostrov v Jónském moři, je dosažitelný dvěma možnými trasami, a to vzduchem nebo po moři. Na ostrově se nachází mezinárodní letiště, rychlejší a pohodlnější způsob je tak samozřejmě leteckou dopravou. Ale díky několika přístavům se lze na Zakynthos dostat bez obtíží i lodní dopravou. Trajekty převezou i automobily a autobusy.

Trajektem na Zakynthos

Hlavní a největší přístav ostrova Zakynthos leží v jeho hlavním městě Zakynthos, na jihovýchodním pobřeží ostrova. Právě sem míří trajekty z řecké pevniny, konkrétně z přístavu Killini na západním Peloponésu nebo z přístavu Patras na severní straně Peloponésu. Trajekt pluje z pevniny na ostrov zhruba hodinu.

Pro dopravu na ostrov Zakynthos lze také využít přímé autobusové spoje z Athén, které v hlavní letní sezoně jezdí denně a jejichž cesta trvá zhruba 6 hodin vč. trajektu z Killini. S využím trajektu tak můžete dojet na ostrov Zakynthos i vlastním autem.

Během hlavní letní sezony funguje také lodní spojení mezi Zakynthem a několika sousedními ostrovy. Trajekty na sousední Kefalonii míří i mimo sezonu, vyplouvají z hlavního přístavu Zakynthos a míří do kefalonského přístavu Poros, v létě menší výletní lodě využívají i menší přístavy Agios Nikolaos na Zakynthu a Pesada v Kefalonii.

Obecně je tedy řecký ostrov Zakynthos provázán trajektovou dopravou zejména s pevninským Řeckem, ostrovem Kefalonie a Itálií.

lodní spojení Killini - Zakynthos: např. společnost Levante Ferries
lodní spojení Kefalonie - Zakynthos: např. společnost Ionion Pelagos
lodní spojení Itálie - Zakynthos: např. společnosti Red Star Ferries, European Ferries
autobusové spojení Athény - Zakynthos: místní autobusová doprava společnosti KTEL

vyhledávač lodní dopravy pro Řecko: https://www.ferries.gr/en/

Letecky na Zakynthos

Letiště Dionysios Solomos (ZTH) je mezinárodní letiště, které ostrovu Zakynthos zajišťuje spojení primárně s mezinárodním letištěm v Athénách (létají sem především Olympic Airlines). Jako oblíbená prázdninová destinace přijímá ale Zakynthos během letní sezony (květen až říjen) také přímé charterové letecké spoje z mnoha evropských zemí, včetně České republiky. Délka letu z ČR na Zakynthos je zhruba 2,5 hodiny. Specifikem letiště Zakynthos je omezení počtu letů v hlavní turistické sezoně, kvůli ochraně želv Caretta jsou na ostrově zakázány noční přílety a odlety.

Mimo hlavní turistickou sezonu se na Zakynthos létá pouze z Athén, přičemž délka letu je zhruba 50 minut.

Letiště Dionysios Solomos se nachází pouhých 5 km jižně od hlavního města Zante a je snadno dostupné autem, autobusem nebo taxíkem.

přímé letecké spojení ČR - Zakynthos: společnost SmartWings
přímé letecké spojení ČR - Athény: např. společnosti SmartWings, Eurowings, Czech Airlines, Aegean Airlines

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám