Aktuálně

Hlavní strana -Aktuálně -Pád skály na proslulé pláži na ostrově Zakynthos zranil českou rodinu

Pád skály na proslulé pláži na ostrově Zakynthos zranil českou rodinu

Pád skály na proslulé pláži na ostrově Zakynthos zranil českou rodinu

13. 9. 2018 Turisté užívající si krásný slunečný den na proslulé zakynthoské pláži Navagio dnes zažili pořádné drama. Z okolních vysokých útesů se utrhl kus skály a zranil celkem sedm lidí, mezi nimi i čtyři Čechy.

Pláž Navagio je menší oblázková pláž, přístupná pouze z moře a obklopená vysokými a strmými útesy. A právě kus této vápencové skály se dnes kolem poledne utrhl a dopadl zčásti na pláž a zčásti do moře. V ten okamžik se na místě bohužel nacházela i česká rodina - rodiče s dvěma menšími dětmi, kteří byli převezeni do místní nemocnice. Podle ministerstva zahraničních věcí ČR utrpěli muž a děti lehká zranění a v nemocnici zůstávají pouze na pozorování, žena si zřejmě poranila páteř a další vyšetření ukážou, jestli bude nutná také operace. Kromě Čechů byli zraněni další tři turisté, kteří byli po ošetření z nemocnice již propuštěni.

Sesuv kamení do moře následně vyvolal několik velkých vln, které převrhly tři menší výletní lodě kotvící u pláže.

Pláž Navagio, nebo také pláž Ztroskotání (pojmenovaná podle vraku pašerácké lodi, který se nachází přímo v jejím středu), patří k nejslavnějším symbolům řeckého ostrova Zakynthos a denně sem míří stovky i tisíce turistů. Je tak velké štěstí, že z místa neštěstí nejsou hlášeny oběti na životech. Podle řeckého internetového deníku iefimerida.gr zachránilo turisty to, že sesuv skály proběhl postupně - nejprve se uvolnilo několik kamenů a byly slyšet podezřelé zvuky, poté se utrhl jeden kus skály a nakonec spadla největší část z uvolněné masy. Lidé tak stihli utéct do bezpečí.

Na místo dorazili vzápětí i záchranáři se psy a potápěči, aby prohledali okolí sesuvu. Další zraněné ale neobjevili. Plavba k vraku pašerácké lodi patří k nejoblíbenějším výletům návštěvníků ostrova Zakynthos, prozatím je však vstup turistům na pláž zakázaný.