Památky na ostrově Santorini

Hlavní strana -Santorini -Památky -Archeologické muzeum Thera

Archeologické muzeum Thera - ostrov Santorini

Archeologické muzeum Thera

Archeologické muzeum Thera se nachází v západní části řeckého ostrova Santorini, přímo v hlavním městě Fira, a ochraňuje jedinečné artefakty z různých historických epoch ostrova.

Santorini, Archeologické muzeum Thera na mapě Google maps

První archeologické muzeum v hlavním městě Fira, založené na počátku 20. století, bylo bohužel v r. 1956 zničeno silným zemětřesením. Aby bylo kam uschovat cenné nálezy z archeologických vykopávek prováděných v oblasti antické Thiry i z ostatních částí ostrova, vzniklo v roce 1960 muzeum nové.

Archeologické muzeum Thera mapuje historii ostrova Santorini od nejstarších dob až po současnost:

V první místnosti muzea je vystaveno několik málo prehistorických exponátů, které byly objeveny především v oblasti Akrotiri, například krásné prehistorické vázy z 20. až 17. století př. n. l.
Druhá část výstavy nás zavede do období starověku (8. až 4. století př. n. l.), který reprezentuje především sbírka keramických artefaktů ze 6. století př. n. l. Můžeme tu obdivovat například vázy s dekorativními geometrickými vzory nebo hliněné figurky.
V otevřeném prostoru muzea se nacházejí četné sochy a další předměty, jakými jsou například pamětní kameny s nápisy a obrovská stará reliéfní váza.
Sbírku uzavírá poslední expozice uměleckých předmětů z helénistické a římské éry. Pozoruhodná je dokonale zachovaná mramorová socha mladé ženy, která byla nazelena v Selladě a měří 2,3 metru.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Nejoblíbenější památky na ostrově Santorini: Akrotiri (archeologické naleziště), Archeologické muzeum Thera, Kostel Anastasi (Imerovigli), Kostel Panagia Platchani (Oia), Maják Akrotiri, Ruiny Byzantského hradu (Oia), Thira (archeologické naleziště)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám