Greece

Památky na ostrově Santorini

Hlavní strana - Santorini - Památky - Ruiny Byzantského hradu (Oia)

Ruiny Byzantského hradu (Oia) - ostrov Santorini

Hrad svatého Mikuláše (Agios Nikolaos), Hrad Oia

Ruiny Byzantského hradu (Oia)

Toužíte-li spatřit nejkrásnější západ slunce na Santorini, vydejte se k ruinám středověkého hradu právě v tento čas. Výhled z pevnosti je dechberoucí ale v jakoukoliv dobu, nachází se v severozápadním cípu ostrova Santorini a nabízí krásný panoramatický pohled do nekonečných dálek.

Santorini, Ruiny Byzantského hradu (Oia) na mapě Google maps

V období středověku znamenovalo pirátství pro ostrovany velkou hrozbu. Piráti často napadali řecké ostrovy, plenili úrodu, zotročovali muže a ženy prodávali do harémů. Obyvatelé ostrova Santorini se proti pirátským nájezdům rozhodli bránit tak, že svá obydlí stavěli v kopcích co nejblíže u sebe, s úzkými uličkami a vysokými a pevnými vnějšími zdmi. Mezi těmito opevněnými zdmi vyrostly navíc obranné věže, ze kterých mohli obyvatelé sledovat moře a přichystat se na případný útok. Když se blížilo nebezpečí, svoji úrodu schovávali ostrované do velkých podzemních jam, zamykali své domy a buď se utíkali schovat do hradu nebo se přesunuli do vnitrozemí ostrova na bezpečnější místo.

Hrad svatého Mikuláše pochází z 15. století a byl jedním z nejvýznamnějších sídel na Santorini - byl domovem byzantské šlechty a celá opevněná část zahrnovala i domy nejvzdělanější aristokracie, stejně jako místa pro uskladnění úrody. Postupně se opevnění rozšiřovalo až k Ammoudi. V současnosti se bohužel dochoval už jen jeho zlomek, většina z opevnění byla zničena v důsledku velkého zemětřesení v r. 1956.

Ruiny byzantského hradu Oia můžeme obdivovat na severozápadním okraji města Oia. A protože se říká, že nejkrásnější pohled na západ slunce na ostrově je právě z jeho hradeb, bývá toto místo v obležení natěšených návštěvníků.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Nejoblíbenější památky na ostrově SantoriniAkrotiri (archeologické naleziště)Archeologické muzeum TheraKostel Anastasi (Imerovigli)Kostel Panagia Platchani (Oia)Maják Akrotiri, Ruiny Byzantského hradu (Oia), Thira (archeologické naleziště)

Letoviskaplážepamátky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám