Letoviska ostrova Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Letoviska -Město Zakynthos (Chóra)

Město Zakynthos (Chóra) - ostrov Zakynthos

Město Zakynthos (Chóra)

Město Zakynthos je hlavním městem řeckého ostrova Zakynthos a leží na úpatí vrchu Bochali na jižní straně východního pobřeží. Nachází se zde i největší a nejdůležitější přístav ostrova.

Zakynthos, Město Zakynthos (Chóra) na mapě Google maps

Město Zakynthos - památky

Ve městě Zakynthos žije přes 17 tisíc obyvatel a místní jej nazývají Chóra. Město bylo v minulosti označováno také jako "Benátky jihu" a to až do roku 1953, kdy bylo kompletně zničeno zemětřesením a následně znovu vystavěno. Přesto si ale město i dnes zachovává glanc minulosti, současně je však také moderním městem se spoustou budov postavených v klasickém stylu a s několika významnými památkami.

Krásná je například katedrála sv. Dionýsia s ostatky patrona ostrova, jedna z mála budov, která ono zemětřesení vydržela. Městem se táhnou ulice s arkádami, najdeme zde kostely s impozantními zvonicemi, malebná náměstí a uličky s kavárnami, restauracemi a obchody. Zajímavá je přístavní promenáda Strada Marina. Náměstí Platia Agiou Markou (svatého Marka) pochází z benátského období a je tu jediný katolický kostel na ostrově. Narazit můžete i na pomník řeckého spisovatele a básníka Dionýsia Saloma, autora textu řecké hymny.

Zázemí pro turisty a blízké pláže

Co se týká ubytování ve městě, máme na výběr z velkého množství hotelů - menších i větších. Samozřejmostí jsou obchody s rozličným sortimentem. Noční život tu zajištují noční kluby a diskotéky, kterých tu je poměrně hodně. Za přístavem se nachází docela dlouhá pláž, ke které náleží i tenisový kurt nebo dětské hřiště. Pláž však nepatří mezi nejvíce turisticky vybavené, proto se doporučuje navštívít například pláž Krioneri, která je asi 1 km od města. Voda je v této oblasti průzračná a čistá.

Autobusová linka zajišťuje spojení do všech důležitých turistických středisek ostrova - Argassi, Kalamaki, Limni Keri, Tsilivi, Laganas, Vassilikos i Alykes. Lze si zde pronajmout také auto nebo motorku a projíždět ostrov ze všech stran.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Argassi, Bochali, Kalamaki, Laganas, Tsilivi

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Sostis, Alykanas (Alikanás), Argassi, Kalamaki, Laganas, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám