Letoviska ostrova Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Letoviska -Agios Nikolaos

Agios Nikolaos - ostrov Zakynthos

Agios Nikolaos

Malé přímořské letovisko se stejnojmenným přístavem Agios Nikolaos se nachází v severovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 30 km severozápadně od hlavního města Zante. Z přístavu vyplouvají loďky k modrým jeskyním a pláži Navagio i trajekty na ostrov Kefalonie.

Zakynthos, Agios Nikolaos na mapě Google maps

Letovisko a přístav Agios Nikolaos

Agios Nikolaos je malá vesnice u severovýchodního pobřeží ostrova Zakynthos, avšak s důležitým přístavem. Z rušného přístavu Agios Nikolaos denně vyplouvají lodě a čluny po nejkrásnějších místech ostrova Zakynthos i trajekty k nedalekému ostrovu Kefalonia. U pobřeží leží malý skalnatý ostrůvek, rovněž pojmenovaný Agios Nikolaos, který chrání přístav před severními větry.

Samotné letovisko Agios Nikolaos je klidné a menší, svým tvarem hodně protáhlé. Ve skutečnosti tvoří letovisko jedna hlavní silnice, která se táhne v těsné blízkosti pobřeží a kolem které se nacházejí všechny obchody, taverny a restaurace. K ubytování mohou zájemci využít nabídku soukromých apartmánů nebo pokojů v menších penzionech.

K letovisku přiléhá pláž Agios Nikolaos, i když se spíše jedná o několik malinkých plážových úseků, které jsou opatřeny lehátky nebo si na ně mohou návštěvníci rozložit své osušky a slunečníky. Jako pláž Agios Nikolaos se nejčastěji označuje část přímo uprostřed zátoky a přístavu. Oblíbená je také malinká pláž Madrakia, ležící u stejnojmenné taverny.

Vesničku obývá jen několik desítek stálých obyvatel a během zimních měsíců bývá téměř vylidněná. Administrativně patří obec Agios Nikolaos k městečku Volimes, ležícímu cca 10 km směrem do vnitrozemí ostrova.

Kam se lze z přístavu Agios Nikolaos vydat na výlet

K nejoblíbenějším výletům na ostrově Zakynthos patří plavba k tzv. modrým jeskyním. Modrých jeskyní je u pobřeží ostrova Zakynthos více a ty nejznámější se nacházejí právě mezi přístavem Agios Nikolaos a nejsevernějším cípem ostrova (mysem Skinari), a poté dál podél severo-západního pobřeží ostrova k letovisku Volimes a ke slavné pláži Navagio.

Pro plavbu k modrým jeskyním doporučujeme vybírat spíše menší loďky, které mohou proplouvat pod skalními oblouky či dokonce vplouvat i do jeskyní. Váš zážitek z těchto míst to ještě umocní.

Jednou z hlavních turistických atrakcí ostrova Zakynthos je také návštěva tzv. pláže Ztroskotání - pláže Navagio, která se stala slavnou díky legendě o ztroskotání pašerácké lodě, jejíž vrak tu v písku a oblázkách leží dodnes. Pláž Navagio je dostupná pouze z moře a pouze za vhodného počasí, neboť se nachází v úzké zátoce. Zátoka leží u severozápadního pobřeží ostrova a plavba sem z přístavu Agios Nikolaos trvá zhruba půl hodiny. Krásný pohled na zátoku s pláží je seshora z vysokých a strmých útesů, kde vznikla také vyhlídka. K vyhlídce se nejsnáze dostanete přes nedaleké vesničky Volimes či Anafonitria.

Z přístavu Agios Nikolaos vyplouvají také trajekty k sousednímu řeckému ostrovu Kefalonie, do přístavu Pesada. Kefalonia leží velmi blízko od ostrova Zakynthos (severním směrem), a během hlavní letní sezony sem denně zajíždějí trajekty, což umožňuje podniknout celodenní výlet na tento sousední řecký ostrov.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Korithi, Mikro Nisi

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám