Památky na ostrově Kos

Hlavní strana -Kos -Památky -Archeologické muzeum (město Kos)

Archeologické muzeum (město Kos) - ostrov Kos

Archeologické muzeum (město Kos)

Archeologické muzeum Kos se nachází ve východní části ostrova, přímo v jeho hlavním městě. Muzem vystavuje spoustu jedinečných exponátů dokládajících dlouhou a zajímavou historii řeckých ostrovů a především ostrova Kos.

Kos, Archeologické muzeum (město Kos) na mapě Google maps

Archeologické muzeum je umístěno v dobře zachovalé, dvoupodlažní neoklasicistní budově, postavené v roce 1935. V té době vládli na Kosu a na dalších ostrovech Dodekanés Italové. Muzeum připomíná svojí architekturou starověké římské vily, jeho jednotlivé budovy obklopují malebné vnitřní nádvoří. Muzeum leží jižně od přístavu, na krásném náměstí Eleftheria ("náměstí Svobody").

Archeologické muzeum představuje unikátní objevy pocházející z vykopávek, které byly prováděny v posledních dekádách na ostrově Kos, Rhodos i na dalších dodekanéských ostrovech. Vystavené artefakty pokrývají dlouhé období od starověku, přes římské období až po helénismus. Mezi nejpozoruhodnější exponáty patří rozsáhlá sbírka prehistorických keramických a kovových předmětů, mincí, sochy z archeologického naleziště Asklepion, krásné mozaikové podlahy, socha slavného zakladatele lékařství Hippokrata ze 4. století př. n. l. a vykopávky z nedalekého archeologického naleziště Agora.

Muzeum často organizuje vzdělávací programy pro studenty a skupiny turistů, kteří se chtějí seznámit s historií ostrova. Navštívit můžete i archeologické naleziště Agora, leží jen pár kroků odtud a je otevřené veřejnosti. Hlavní město se může pyšnit i folklorním muzeem Chani, které opečovává nálezy a informace o ostrovu Kos nejen z oblasti kulturní.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Nejoblíbenější památky na ostrově Kos: Agios Ioannis (Klášter svatého Jana), Agora (archeologické naleziště), Archeologické muzeum (město Kos), Asklepion (archeologické naleziště), Hippokratův platan, Hrad Neratzia, Paleo Pili

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám