Památky na ostrově Kos

Hlavní strana -Kos -Památky -Paleo Pili

Paleo Pili - ostrov Kos

Palio Pyli

Paleo Pili

Staré město Paleo Pili se nachází ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Kos mezi vesničkama Pili a Zia, cca 17 km jihozápadně od hlavního města. Vesnice leží vysoko nad mořem a kromě krásného výhledu do širokého okolí nabízí pozůstatky byzantské pevnosti, kostel a zbytky původního města.

Kos, Paleo Pili na mapě Google maps

Paleo Pili je původně byzantské město založené na úpatí hory Dikeos, v dnešní době již opuštěné. Turisty sem láká především atmosféra tohoto místa a pozůstatky hradu, který byl vystavěn v období mezi 9. a 11. stoletím, kdy řecké ostrovy včetně ostrova Kos spadaly pod vládu Byzantské říše. Když Kos obsadili rytíři sv. Jana, hrad opravili a vybudovali z něj pevnost určenou k obraně ostrova. Vystoupáte-li až sem nahoru, budete odměněni neuvěřitelným výhledem na letovisko Marmari a sousední ostrovy Pserimos a Kalymnos, při dobré viditelnosti dohlédnete až k tureckému pobřeží.

Při své návštěvě městečka Palio Pyli můžete zavítat i do kostela Ipapanti ze 14. století s krásnými nástěnnými freskami, s vyřezávanou dřevěnou ikonou a starořeckými sloupy pocházejícími z chrámu, který tu existoval předtím. Stojí tu i menší kostel zasvěcený Michaelovi.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Nejoblíbenější památky na ostrově Kos: Agios Ioannis (Klášter svatého Jana), Agora (archeologické naleziště), Archeologické muzeum (město Kos), Asklepion (archeologické naleziště), Hippokratův platan, Hrad Neratzia, Paleo Pili

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám