Památky na ostrově Santorini

Hlavní strana -Santorini -Památky -Kostel Agios Gerasimos

Kostel Agios Gerasimos - ostrov Santorini

Kostel Agios Gerasimos

Krásný farní kostel Agios Gerasimos (nebo Saint Gerasimos) se nachází v malém městečku Firostefani, u západního pobřeží řeckého ostrova Santorini. Tradiční řecký kostelík patří k nejfotografovanějším památkám ostrova Santorini, protože nabízí opravdu úžasný výhled na kalderu.

Santorini, Kostel Agios Gerasimos na mapě Google maps

Kostel Agios Gerasimos byl postaven na počátku 19. století a svým vzhledem dokonale zapadá do tzv. kykládské architektury ostrova Santorini - je vyvedený v bílé barvě s modrou kopulovitou střechou a pěknou zvonicí. Kostel stojí vysoko na skalách u západního pobřeží ostrova a návštěvníkům tak přináší nevšední podívanou, protože celou rozlehlou kalderu odtud budou mít jako na dlani. Především fotografové neváhají vystoupat na zdejší zvonici, aby pořídily ty nejlepší záběry.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Nejoblíbenější památky na ostrově Santorini: Akrotiri (archeologické naleziště), Archeologické muzeum Thera, Kostel Anastasi (Imerovigli), Kostel Panagia Platchani (Oia), Maják Akrotiri, Ruiny Byzantského hradu (Oia), Thira (archeologické naleziště)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám