Letoviska ostrova Santorini

Firostefani - ostrov Santorini

Firostefani

Menší turistické letovisko Firostefani leží v západní části řeckého ostrova Santorini, cca 2 km severně od hlavního města Fira. Firostefani je klidnější středisko, svým návštěvníkům ale poskytuje výborné zázemí a využívá především blízkosti hlavního města.

Santorini, Firostefani na mapě Google maps

Ačkoliv je Firostefani považováno za samostatnou vesnici, ve skutečnosti se jedná o předměstí hlavního města Fira. Už samotný název, který se skládá ze slov "Fira" a "Stefani", odkazuje k hlavnímu městu Fira a ke slovu "koruna" (v řečtině "stefani"). Firostefani je tedy takovou "korunou", nejvyšším místem hlavním města, odkud je nádherný výhled na celou kalderu (jícen sopky). Celé hodiny se můžete procházet úzkými uličkami města a pozorovat scenerie, které se před vámi otevírají. Především pohled na západ slunce je z tohoto místa opravdu nezapomenutelný.

Firostefani je tradiční řecká vesnice s malými domečky vystavěnými ve skalách, mezi kterými naleznete rozptýleny krásné modro-bílé kostelíky a útulné restaurace a kavárny. Většina obchodů se soustředí kolem zdejší hlavní silnice. Velkou výhodou letoviska je blízkost hlavního města Fira s mnnožstvím jeho různorodých obchodů, nákupních center a čilým nočním životem. Středisko Firostefani je oproti hlavnímu městu mnohem klidnější.

Letovisko leží v blízkosti (9 km) přístavu Athinios, odkud denně vyplouvají výletní lodě. Vesnička se rozprostírá na skalách prudce se svažujících do moře, zatoužíte-li tak po koupání v moři a slunění se na pláži, budete muset popojet na pozvolnější pobřeží. Doporučujeme 13 km vzdálenou pláž Perissa, která se nachází na jihovýchodě ostrova a je jednou z nejznámějších pláží na ostrově Santorini. Navštívit můžete také bližší pláž Monolithos.

Jako tip na zajímavý výlet můžete určitě využít blízké hlavní město Fira, které je nejen nákupním a zábavním centrem, ale můžete se vydat i po jeho historických památkách. Ve vzdálenosti asi 10 km leží snad nejkrásnější místo ostrova Santorini - městečko Oia. Dále mezi letovisky Imerovigli a Firostefani stojí ženský klášter Agios Nikolaos, ke kterému náleží folklorní muzeum i muzeum se vzácnými byzantskými ikonami.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Letoviska v blízkém okolí: Imerovigli, Město Fira, Vourvoulos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Město Fira, Oia (Ia), Perissa

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám