Letoviska ostrova Santorini

Ammoudi - ostrov Santorini

Ammoudi

Letovisko Ammoudi tvoří stejnojmenná vesnička s přístavem nacházející se v severozápadním cípu řeckého ostrova Santorini, cca 15 km serverozápadně od hlavního města Fira.

Santorini, Ammoudi na mapě Google maps

Letovisko Ammoudi se nachází mezi sopečnými útesy na samotném severozápadě ostrova Santorini. Leží u pobřeží Egejského moře a od nedalekého ostrova Therasia jej odděluje jen blankytný Ammoudský záliv. Historie Ammoudi sahá až do časů Benátské republiky a první zmínky o něm pocházejí z počátku 13. století. V roce 1956 byla celá oblast postižena ničivým zemětřesením, avšak poté znovu zrekonstruována do původní podoby.

Pláž Ammoudi je dostupná ze shora z městečka Oia. Buď můžete sejít něco málo přes 200 schodů nebo si můžete najmout osla či mulu. Pláž, tedy spíše pobřeží, je spíše skalnaté. Zase jsou tu ale zajímavé plotny, kde si můžete lehnout a koupat se v křišťálově čisté vodě. Odměnou za námahu vám bude překrásný výhled na kalderu a úžasný pohled na skalní masiv nad vámi.

Přístav Ammoudi je součástí fantastického seskupení pitoreskních bílých domků městečka Oia, která je nejcharakterističtější dominantou malebného ostrova Santorini. Město Oia je proslulé svými fantastickými výhledy na zapadající slunce, výbornými možnostmi nákupů i zajímavými místy, které jsou jako stvořené pro vaše pěší výlety. Nejživější částí města je bezesporu hlavní ulice. Avšak ke konci dne, kdy se život v Oia zpomalí a ruch vyvolaný turisty utichne, můžete spatřit pravou tvář města. Nejlépe si ji vychutnáte při procházkách křivolakými uličkami nebo v kavárnách na úpatí kaldery, kde si budete užívat nádherné západy slunce a jedinečnou atmosféru ostrova Santorini, díky níž je tento ostrov mezi turisty tak oblíbený.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Letoviska v blízkém okolí: Finikia, Oia (Ia)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Město Fira, Oia (Ia), Perissa

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám