Výlety na ostrově Santorini

Hlavní strana -Santorini -Výlety -Muzeum vína (Vothonas)

Muzeum vína (Vothonas) - ostrov Santorini

Muzeum vína a vinařství rodiny Koutsoyannopoulos

Muzeum vína (Vothonas)

Muzeum vína a vinařství Koutsoyannopoulos se nachází ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Santorini. Při prohlídce muzea, které leží v podzemním jeskynním komplexu, se seznámíte s dlouhou a zajímavou historií vinařství na ostrově obohacenou o ochutnávku místních lahodných vín.

Santorini, Muzeum vína (Vothonas) na mapě Google maps

Jedinečné muzeum vína v netradičním prostředí

Muzeum vína patří řecké rodině Koutsoyannopoulos, která se vinařství věnuje už po několik generací a může tak čerpat i z vlastních poznatků. Malý rodinný podnik založili v roce 1880 bratři Gregory a Dimitris Koutsoyannopoulos.

Expozice mapuje dlouhou tradici vinařů na ostrově Santorini, a to od roku 1660 do roku 1970. Návštěvníci zjistí, jak probíhá celý proces pěstování révy, její sklizně a následného zpracování, a díky pohyblivým voskovým figurínám a zvukovým průvodcům mohou nahlédnout i do typických scén ze života vinařů. V muzeu jsou kromě toho k vidění i fotografie a obrázky z různých historických epoch, novinové výstřižky i nejrůznější předměty jako např. nástroje používané k výrobě sudů, materiály na výrobu košíků apod.

Muzeum Koutsoyannopoulos se nachází v hlubokém údolí santorinské vesničky Vothonas. Ta je unikátní především svojí architekturou, protože místní domky jsou vytesané přímo do skalnatých svahů strmého údolí, a ani známé muzeum není v tomto výjimkou. Muzeum tvoří přírodní jeskyně, která je dlouhá 300 metrů a sahá do hloubky až 8 metrů pod zem.

Jeskyně má tvar labyrintu a kromě muzejních expozic skrývá i sudy s různými odrůdami kvalitních santorinských vín. Na závěr prohlídky tak budete mít možnost některé z těchto lahodných vín ochutnat, popř. si je i zakoupit jako suvenýr z vaší dovolené.

Prohlídka muzea Koutsoyannopoulos

Oficiální stránky muzea: www.santoriniwinemuseum.com

Během prohlídky doplněné o historické exponáty, názorné ukázky i znalosti rodiny Koutsoyannopoulos se návštěvník sezmámí s tím, jaký byl a je život santorinských vinařů. Audio-průvodce je dostupný ve 14 světových jazycích, tištěný průvodce dokonce ve 22 jazycích (vč. češtiny). Můžete tu zhlédnout i dokument o životě na Santorini, a to od roku 1500 př. n. l. až do dnešních dnů.

Vstupné se drží kolem 9 Eur na osobu, přičemž v ceně je parkovné, prohlídka muzea a ochutnávka vín.

V hlavní turistické sezoně muzeum pořádá i speciální akce, například "tradiční řeckou noc" s hudbou, tanečníky a výborným jídlem a vínem.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Tipy na výlety na ostrově Santorini: Lodní výlet kalderou, Západ slunce v městečku Oia, Nejkrásnější pláže ostrova Santorini, Výlet za krásami hlavního města Fira, Prohlídka starověké Théry

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám