Výlety na ostrově Santorini

Hlavní strana -Santorini -Výlety -Lodní výlet kalderou

Lodní výlet kalderou - ostrov Santorini

Lodní výlet kalderou

Mohutný výbuch vulkánu dal ostrovu Santorini jeho jedinečnou podobu a vytvořil tu krásnou kalderu zatopenou mořem s několika vyčnívajícími sopečnými ostrůvky. Při plavbě kalderou postupně navštívíte známé ostrůvky Nea Kameni, Palea Kameni a Thirassia.

Santorini, Lodní výlet kalderou na mapě Google maps

Plavba lodí kalderou je oblíbeným výletem pořádajících cestovních agentur i místních provozovatelů. Jedná se o celodenní výlet s několika zajímavými zastávkami. Ráno se vyplouvá z přístavu Athinios a vaším prvním cílem bude sopečný ostrůvek Nea Kameni. Nea Kameni je stále aktivní vulkán a stezkou pro turisty vystoupáte až k jeho kráteru. Platí se vstupné, děti mají vstup zdarma. Plavba dále pokračuje k druhému lávovému ostrůvku Palea Kameni (Palaia Kameni), který je známý pro své vyvěrající horké sirné prameny. Jejich sílu můžete okusit na vlastní kůži a využít možnosti koupání přímo z lodi. Poslední zastávkou je obydlený kamenitý ostrov Thirassia, kde je dán návštěvníkům větší časový prostor (cca 2 hodiny) - ať už k procházce po ostrově, návštěvě městečka Manolas nebo jen tak k lenošení na pobřeží.

Některé agentury také nabízejí večerní variantu výletu s možností pozorovat západ slunce přímo z lodní paluby. Vyplouvá se z přístavu Athinios v odpoledních hodinách a následuje romantická plavba kolem kaldery spojená s koupáním v sirných pramenech u ostrůvku Palea Kameni a s chutnou večeří podávanou na lodi (většinou formou bufetu). Na závěr plavby zakotví kapitán loď na místě, odkud budete mít nádherný výhled na západ slunce.

Kromě návštěvy zmíněných ostrůvků si jistě užijete i samotnou plavbu kalderou, protože z těchto míst budete mít úžasný výhled na celé západní pobřeží ostrova Santorini. Zvlášť krásná jsou odtud městečka Fira, Imerovigli, Firostefani či Oia.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Tipy na výlety na ostrově Santorini: Lodní výlet kalderou, Západ slunce v městečku Oia, Nejkrásnější pláže ostrova Santorini, Výlet za krásami hlavního města Fira, Prohlídka starověké Théry

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám