Výlety na ostrově Santorini

Hlavní strana -Santorini -Výlety -Nejkrásnější pláže ostrova Santorini

Nejkrásnější pláže ostrova Santorini - ostrov Santorini

Nejkrásnější pláže ostrova Santorini

Ostrov Santorini má několik krásných pláží, z nichž některé jsou unikátní i svým zbarvením. Vydejte se tak na pohodový lodní výlet a prohlédněte si ty nejznámější.

Santorini, Nejkrásnější pláže ostrova Santorini na mapě Google maps

Cestovní kanceláře organizují tento výlet většinou jako polodenní, kdy se zájemci sejdou ráno v malém rybářském přístavu Vlychada. Loďka se s nimi vydá podél jižního pobřeží ostrova, kde se nacházejí známé pláže pojmenované podle svého netypického zbarvení - Červená pláž (Red Beach) a Bílá pláž (White Beach). Součástí výletu bývá i možnost koupání. Jelikož ale lodě nemohou zakotvit přímo na pláži, užijete si dobrodružné koupání přímo z lodi s výhledem na tyto krásné pláže.

Jakmile loď mine jihozápadní cíp ostrova, zamíří do samotné kaldery a k ostrůvku Aspronisi, kterému se přezdívá "bílý ostrov" a je v soukromém vlastnictví (prý patří stejné rodině již po sedm generací). Podle časových možností bývá možnost koupání i u tohoto malebného ostrůvku. Poté se loďka s turisty vrací zpět do přístavu v letovisku Vlychada.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Tipy na výlety na ostrově Santorini: Lodní výlet kalderou, Západ slunce v městečku Oia, Nejkrásnější pláže ostrova Santorini, Výlet za krásami hlavního města Fira, Prohlídka starověké Théry

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám