Výlety na ostrově Santorini

Hlavní strana -Santorini -Výlety -Prohlídka starověké Théry

Prohlídka starověké Théry - ostrov Santorini

Prohlídka starověké Théry

Starobylé město Théra (nebo také Thira) se rozkládalo na úpatí pohoří Mesa Vouno, v jihovýchodní části ostrova Santorini. Bylo to velmi vyspělé město, náboženské a obchodní centrum ostrova, a díky archeologickým vykopávkám ho dnes můžete obdivovat i vy.

Santorini, Prohlídka starověké Théry na mapě Google maps

Starověká Thira patří k nejvýznamnějším památkám ostrova Santorini a svědčí o jeho dávném osídlení, neboť se zde dochovaly pozůstatky již z doby starověku. Nejvíce nálezů pochází z helénistického a římského období a ty nejvýznamnější můžete spatřit i v Národním archeologickém muzeu v Aténách či v Archeologickém muzeu Thera, které se nachází v hlavním městě ostrova Santorini. Na místě se můžete procházet například pozůstatky helénistického chrámu sv. Dionýsia, základy městských hradeb i jednotlivých stavení a obdivovat i menší dochované předměty. Více informací o historii a podobě města Théra naleznete v části Památky - Thira (archeologické naleziště). Během archeologických prací byla odkryta velká část starobylého města, naleziště je tak poměrně rozlehlé, ale je dobře dostupné a opatřené popisky.

Na vrchol hory Mesa Vouno se lze dostat ze dvou směrů. Automobilem pouze z letoviska Kamari, vydáte-li se z letoviska Perissa, pak musíte jít pěšky, popřípadě využít oslíků, kteří vás nahoru vyvezou. Vede tudy úzká a klikatá cestička, ale výšlap nahoru určitě stojí za to. Díky nadmořské výšce 365 m n. m. si užijete i nádherný výhled.

Za prohlídku archeologického naleziště se vybírá vstupné a několik posledních turistických sezón byla otevírací doba omezena od 8:30 do 14:30 hodin, v pondělí zavřeno úplně.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Tipy na výlety na ostrově Santorini: Lodní výlet kalderou, Západ slunce v městečku Oia, Nejkrásnější pláže ostrova Santorini, Výlet za krásami hlavního města Fira, Prohlídka starověké Théry

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám