Letoviska ostrova Santorini

Vothonas - ostrov Santorini

Vothonas

Letovisko Vothonas leží v hlubokém údolí, ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Santorini. Stejnojmenná vesnice se pyšní zajímavou architekturou a krásnými tradičními kostelíky. Vzdálenost letoviska od hlavního města Fira je cca 4 km.

Santorini, Vothonas na mapě Google maps

Vesnice Vothonas se rozkládá v prohlubni a na svazích strmého údolí, s čímž se musela vyrovnat i místní architektura. Většina zdejších domků byla vytesaná přímo do skal, jsou tak opravdu jedinečné a spolu s okolní zelenou přírodou tvoří krásnou podívanou. Oblast je známá také svými vinicemi a vinařskou tradicí. Navštívit můžete Muzeum vína, které se nachází v jeskyni šest metrů pod zemí. Shlédnete dokument o výrobě vína, uvidíte zajímavé exponáty a samozřejmě ochutnáte zdejší lahodné víno.

V obci naleznete několik kostelů a kaplí zajímavého umístění i vzhledu. V dolní části vesnice stojí kostel Agios Roussos, postavený na skále z pemzových kamenů. Dalším pozoruhodnou stavbou je kostel Agia Anna, nejstarší kostel vesnice (z r. 1827) s nádherným oblázkovým nádvořím. Kostel ukrývá i krásnou dřevěnou vyřezávanou desku, na níž jsou umělecky vyobrazeny scény ze Starého zákona. A kousek za vesnicí se nachází unikátní kostel Panagie Sergeny, vytesaný ve velké vulkanické skále, který v minulosti sloužil také jako útočiště. A pokud vám ještě zůstaly nějaké síly, můžete si vyšlápnout (asi 20 minut) ke krásné kapli Panagie Trypa, tyčící se na okraji útesu.

Vothonas je trochu skryté místo, mimo hlavní turistický zájem, který směřuje na vyhlášená přímořská letoviska ostrova. Stojí ale za to udělat si sem alespoň výlet. Ubytovat se můžete v některém z příjemných hotelů a penzionů. V blízkosti Vothonas leží další krásné vnitrozemské vesničky Messaria a Karterados, ve kterých se při své cestě po vnitrozemí můžete také zastavit.

K návštěvě určitě doporučujeme nedaleké hlavní město Fira s nádhernou ukázkou kykladské architektury a s širokými možnostmi nakupování a zábavy. Chcete-li si užít moře a pláže, vydejte se například do letoviska Kamari se stejnojmennou pláží pokrytou černým vulkanickým pískem. Jižně od Kamari leží jedna z nejkrásnějších santorinských pláží Perissa.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Letoviska v blízkém okolí: Athinios, Karterados, Mesa Gonia, Messaria, Pyrgos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Město Fira, Oia (Ia), Perissa

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám