Výlety na ostrově Santorini

Hlavní strana -Santorini -Výlety -Západ slunce v městečku Oia

Západ slunce v městečku Oia - ostrov Santorini

... a návštěva tradičních santorinských vesnic

Západ slunce v městečku Oia

Hledáte-li tip na romantický výlet, vydejte se do vesnice Oia. Oia je pověstná svými úchvatnými západy slunce a její návštěva v podvečerních hodinách se tak pro vás jistě stane nezapomenutelných zážitkem. Cestu na sever ostrova můžete také využít k návštěvě santorinských tradičních vesniček nebo například k degustaci chutných vín v místním vinařství.

Santorini, Západ slunce v městečku Oia na mapě Google maps

Vydáte-li se do městečka Oia formou fakultativního výletu, bývá tento autobusový výlet organizovaný jako polodenní. První zastávkou vaší cesty bude nejstarší kostel na ostrově, byzantský kostel Panagia Episkopi pocházející z 11. století. Vaše cesta povede nejúrodnějšími oblastmi ostrova a navštívíte "vesničku duchů" Mesa Gonia, zničenou zemětřesením v roce 1956. Následuje procházka po malebné vesničce Pyrgos, která se může pyšnit krásnou kykládskou architekturou, ale i památkami z byzantského a benátského období. Pyrgos je nejvýše položenou vesnicí ostrova a je unikátní především velkým počtem kostelů a zvonic. Krásný výhled na kráter sopky a ruiny hradu Skaros si užijete během zastávky v městečku Imerovigli a poté již zamíříte do cíle cesty, jednoho z nejkrásnějších míst na ostrově, vesnice Oia. Zde budete mít čas si městečko prohlédnout, nakoupit si nějaké suvenýry a pak už si jen vychutnávat pohled na slunce zapadající do kráteru sopky.

Napříč cestovními kancelářemi či místními agenturami existují různé varianty tohoto výletu. Například místo návštěvy některé z výše uvedených vesniček zamíříte do vyhlášeného vinařství Santowines, kde se kromě ochutnávky místních lahodných vín dozvíte i zajímavosti o jeho výrobě. Cestu autobusem delegáti rádi využívají k povídání o ostrově Santorini obecně, o místních zvycích a kultuře, obyvatelích apod.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Tipy na výlety na ostrově Santorini: Lodní výlet kalderou, Západ slunce v městečku Oia, Nejkrásnější pláže ostrova Santorini, Výlet za krásami hlavního města Fira, Prohlídka starověké Théry

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám