Výlety na ostrově Santorini

Hlavní strana -Santorini -Výlety -Výlet za krásami hlavního města Fira

Výlet za krásami hlavního města Fira - ostrov Santorini

Výlet za krásami hlavního města Fira

Fira (Thira nebo také Thera) je hlavním městem řeckého ostrova Santorini a leží na jeho západním pobřeží. Je to krásné, malebné městečko s typickými modro-bílými domečky postavenými vysoko na útesech, které jistě stojí za vaši návštěvu.

Santorini, Výlet za krásami hlavního města Fira na mapě Google maps

Město Fira bylo vybudováno na okraji sopečného kráteru, čemuž se musela přizpůsobit i místní architektura. Pro město jsou typické domky vestavěné přímo do skal. Na první pohled malé domečky jsou ale ve skutečnosti poměrně prostorné, protože mívají několik pater - netradičně však do hloubky, nikoliv do výšky. Spodní patra ale nemusejí být uvnitř skal, běžně mívají vlastní okna a terasy. Jen je prostě hlavní vchod neočekávaně v nejvyšším patře. A často jsou tyto domečky mezi sebou ještě propojeny chodbami. Budete-li mít možnost, určitě se do nějakého podívejte.

Potěšeni budou i milovníci historie, v hlavním městě se nachází známé archeologické muzeum, které opatruje vykopávky z celého ostrova Santorini a především pak z pohoří Mesa Vouno. Jsou tu shromážděny sochy, nádobí, amfory a další předměty z různých historických etap. Dále tu naleznete námořnické muzeum či galerii s díly řeckých malířů. Chcete-li návštěvu hlavního města využít také k nákupům, zamiřte do samotného centra na velkou tržnici, kterou lemuje spousta obchodů a krámků. Posedět si můžete i v některém z barů či restaurací.

Vydáte-li se na tento výlet s cestovní kanceláří, připravte se na polodenní výlet, jehož náplní je prohlídka hlavního města Fira s průvodcem, možnost nákupů či posezení v kavárně. Velkou výhodou je tak prohlídka komentovaná průvodcem, od něhož se můžete dozvědět spoustu zajímavostí. Na druhou stranu jste samozřejmě omezeni časovým harmonogramem.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Tipy na výlety na ostrově Santorini: Lodní výlet kalderou, Západ slunce v městečku Oia, Nejkrásnější pláže ostrova Santorini, Výlet za krásami hlavního města Fira, Prohlídka starověké Théry

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám