Památky na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Památky -Klášter Paleokastritsa

Klášter Paleokastritsa - ostrov Korfu

Klášter Paleokastritsa

Krásný pravoslavný klášter Paleokastritsa se nachází na zeleném útesu v severozápadní části řeckého ostrova Korfu (Kerkyra), cca 25 km severozápadně od hlavního města.

Korfu, Klášter Paleokastritsa na mapě Google maps

Klášter Paleokastritsa stojí na malém poloostrůvku, vysoko nad letoviskem Paleokastritsa, s dechberoucím výhledem na moře.

Vznik kláštera se datuje do 13. století a k jeho historii se váže příběh o ikoně Panny Marie, která tu byla jednou náhodou nalezena. Dnešní podoba kláštera pochází z 18. století a dochoval se tu dokonce i kanón, umístěný zde v období ruské nadvlády v letech 1799 - 1806. V 19. století za vlády Britů sloužil klášter jako vojenská nemocnice. Následně, v době druhé světové války, byl klášter proměnen Němci a Italy na kasárny a vojenskou stanici.

Dnes klášter schraňuje vzácné ikony a jiné církevní předměty z byzantské éry i pozdějších historických epoch. Stále fungující pravoslavný klášter je v současnosti domovem jedenácti mnichů a denně láká tisíce turistů.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Nejoblíbenější památky na ostrově Korfu: Klášter Paleokastritsa, Klášter Panagia Mirtiotissa, Klášter Vlacherna, Kostel Ypapanti (Kommeno), Perithia (Palaia Peritheia), Ruiny pevnosti Angelokastro, Ruiny pevnosti Kassiopi, Ruiny pevnosti Gardiki, Zámek Achilleion

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám