Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Letoviska -Paleokastritsa

Paleokastritsa - ostrov Korfu

Paleokastritsa

Menší, obklopené skalnatou a zelenou přírodou, maximálně vybavené a jedno z nejoblíbenějších letovisek na řeckém ostrově Korfu. Tak by se dalo charakterizovat přímořské středisko Paleokastritsa na západním pobřeží ostrova, nacházející se na místě bývalé stejnojmenné vesnice, 23 km od hlavního města Kerkyra.

Korfu, Paleokastritsa na mapě Google maps

Místo, kam údajně zavítal i král Odysseus při svém putování zpět do vlasti, patří mezi nejnavštěvovanější na ostrově Korfu. A to hlavně díky stále fungujícímu pravoslavnému klášteru ze 13. století, sloužícímu i jako muzeum, který stojí nad letoviskem a kam denně míří stovky turistů. Není divu. Klášter Paleokastritsa je vskutku nádhernou ukázkou architektury pravoslavné církve. Nedaleko letoviska se nacházejí také ruiny byzantského hradu Angelokastro, v minulosti velmi významné pevnosti, která chránila ostrov před pirátskými nájezdy.

Středisko Paleokatritsa je vhodné pro delší trávení dovolené, i na kratší návštěvu jako cíl výletu. Centrum města a hlavní promenádu obklopuje několik luxusních hotelů (například Odysseus, Apollon, Zefiros) a velké množství menších i větších apartmánů, poskytujících svým návštěvníkům komfort a pohodlí. Skromnější návštěvníci by mohli uvítat možnost ubytovat se v kempu, který je provozován na okraji letoviska. Dále tu najdeme dva obchody se smíšeným zbožím a různými suvenýry. Oblíbené je i akvárium, kam se lze na chvíli uchýlit a odreagovat se pohledem na člověkem vytvořený podmořský život.

Nacházejí se zde tři malé zátoky se smaragdovou vodou a písčitými plážemi, včetně stejnojmenné pláže Paleokatritsa. Pláže jsou vybavené lehátky, na kterých se dá příjemně lenošit, odpočívat a užívat si zdejší klidné atmosféry. V jejich sousedství leží přístav, odkud odplouvají výletní lodě. Mnoho turistů ocení i možnost vypůjčit si malý člun a podívat se na další menší zátoky a nedaleké “modré jeskyně” či naučit se potápění ve zdejším potápěčském centru. Za výborným občerstvením můžete zavítat na pobřežní promenádu do některé z místních taveren nabízejících chutná řecká i mezinárodní jídla a nápoje. 

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Afionas, Agios Georgios Pagon, Lakones, Liapades

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám