Památky na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Památky -Ruiny pevnosti Angelokastro

Ruiny pevnosti Angelokastro - ostrov Korfu

Pozůstatky byzantské pevnosti Angelokastro se nacházejí u západního pobřeží řeckého ostrova Korfu (Kerkyra), cca 28 km západně od hlavního města. Hrad patří mezi významné historické památky, a to nejen ostrova Korfu.

Korfu, Ruiny pevnosti Angelokastro na mapě Google maps

Angelokastro neboli "andělský hrad" je jedním ze tří byzantských obranných hradů, které bránily ostrov Korfu před nájezdy pirátů. Hrad Angelokastro hlídal severozápad ostrova, hrad Kassiopi severovýchod ostrova a na jihu sloužil k tomu účelu hrad Gardiki. Ze zmíněné trojice je Angelokastro nejmladší. Jeho výstavba se datuje do 13. století, přičemž původní osídlení a opevnění sahá do období 5. až 7. století.

Svojí polohou na kopci byl takřka nedobytný a vlastně ani nikdy dobyt nebyl. Svoji důležitost hrad prokázal hlavně v období velkých invazí Osmanských Turků v letech 1537, 1571 a 1716, kdy chránil obyvatelstvo a plnil roli důležité vojenské základny. Jistojistě přispěl k tomu, že ani jedna osmanská invaze nebyla úspěšná. V době benátské nadvlády od roku 1387 do konce 16. století byl hlavním městem ostrova Corfu a sídlem guvernéra Jónských ostrovů a benátské flotily, kterého volil sněm šlechticů z ostrova.

V období mezi lety 1999-2009 byl hrad pro veřejnost uzavřen z důvodu rekonstrukce. Dnes je Angelokastro turistům přístupný a slouží jako muzeum. Nachází se v blízkosti nádherného prázdninového letoviska Paleokastritsa.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Nejoblíbenější památky na ostrově Korfu: Klášter Paleokastritsa, Klášter Panagia Mirtiotissa, Klášter Vlacherna, Kostel Ypapanti (Kommeno), Perithia (Palaia Peritheia), Ruiny pevnosti Angelokastro, Ruiny pevnosti Kassiopi, Ruiny pevnosti Gardiki, Zámek Achilleion

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám